You are currently viewing Zaproszenie na Pielgrzymkę Rodzin 15 sierpnia

Zaproszenie na Pielgrzymkę Rodzin 15 sierpnia

 

 

K O M U N I K A T

BISKUPA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEGO

ZBIGNIEWA ZIELIŃSKIEGO

ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN

I ODPUST W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

Drodzy Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

Zbliża się dzień dorocznego spotkania rodzin naszej diecezji na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Nasze pielgrzymowanie na Górę Chełmską w tym roku ma wyjątkowy duchowy wymiar, bo odwołuje się do beatyfikacji rodziny Ulmów. To bezprecedensowe wydarzenie, gdyż jednym aktem beatyfikacyjnym do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina – rodzice Józef i Wiktoria wraz z siedmiorgiem ich dzieci, w tym dziecko nienarodzone, które w chwili śmierci było pod sercem matki. Zostali umęczeni, ponieważ odważyli się okazać miłość i w trudnych, wojennych czasach przyjąć pod swój dach osiem osób narodowości żydowskiej. Odnajdując
w ich postawie wzór dla naszych rodzin, obraliśmy za temat tegorocznej pielgrzymki hasło: „Świętość w rodzinie. Przykład rodziny Ulmów”.

W zachęcie do modlitwy za rodziny skierowanej do nas przez Papieża Franciszka słyszymy wezwanie, aby świat, który po sobie zostawimy, był światem z rodzinami. Papież wzywa nas do dbałości o rodziny, ponieważ one są prawdziwymi szkołami jutra, są przestrzenią wolności i ośrodkami człowieczeństwa. W papieskim wezwaniu widać bardzo konkretnie, że o rodzinę trzeba się troszczyć.

Zapraszam zwłaszcza małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, gdzie 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie modlić się w intencji naszych rodzin, a także za naszą Ojczyznę w rocznicę Cudu nad Wisłą. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin rozpocznie się o godz. 1100 modlitwą różańcową, po której o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia. Po Eucharystii wspólne świętowanie – piknik rodzinny.

Na trud pielgrzymowania i radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

        + Zbigniew Zieliński

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski