Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26.03.2023 r. –  V Niedziela Wielkiego Postu

Msze św. * niedziela 7.00   8.30   10.00 (suma)   11.30 (dzieci)   13.00   17.00   19.00 (młodzież)

* dzień powszedni 7.00  8.00  —  17.00  19.00 /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna

Zapraszamy na Nabożeństwa w tygodniu:

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie po Mszy św. o 17.00

– Nabożeństwo do św. Józefa – we wtorek o 18.30

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o 18.30

– Godzina Miłosierdzia – w piątek o 15.00

– Spowiedź w dni powszednie – kwadrans przed każdą Mszą św.

 

Niedziela

* rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dla młodzieży, które poprowadzi wspólnota Koinonia Jan Chrzciciel z Błotnicy. W ramach rekolekcji o godz. 20.00 zapraszamy na koncert piosenki aktorskiej zatytułowany „Po Twoich śladach”. Występują: Kuba Kornacki (śpiew) i Cezary Paciorek (piano cyfrowe i akordeon),

* nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św. W tygodniu od poniedziałku do środy na Mszach św.  o godz. 7.00      8.30    17.00    19.00.  Spotkania dla młodzieży o godz. 12.00. Szczegółowy program rekolekcji w gablotach i na stronie internetowej parafii, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, tak aby uniknąć oczekiwania w długich kolejkach przed samymi Świętami Wielkanocnymi,

* kiermasz ozdób wielkanocnych i pierników, przygotowanych przez dzieci ze scholi Kołobrzeskie Nutki. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby scholii,

* o godz. 18.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Poniedziałek

* o godz. 20.00 w ramach rekolekcji zapraszamy na modlitwę wstawienniczą: za parafię, za Kołobrzeg, o pokój na Ukrainie itp., a także indywidualnie, za konkretne osoby.

 

Wtorek

* o godz. 20.00 wieczór uwielbienia.

 

Czwartek

* o godz. 19.00 Msza św. dla rodziców i opiekunów dzieci pierwszokomunijnych, po Mszy św. spotkanie.

 

Piątek

* Droga Krzyżowa: o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia i 16.20 – dla dzieci,

* o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich Kołobrzeżan i Gości na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Zgodnie ze słowami Jezusa „módlcie się za tych, którzy was prześladują” (Mt 5,44) będziemy się na niej modlili za wszystkich obrażających pamięć o św. Janie Pawle II. Teksty Drogi Krzyżowej będą pochodziły z nauczania naszego Świętego Rodaka. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 18.15.

 

Sobota

* I sobota miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych.

 

Za tydzień

* Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień, poświęcenie palm na każdej Mszy św.

* o godz. 10.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II,

* o godz. 16.15 modlitwa różańcowa, o 17.00 Msza św. Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych.  W kwietniu modlimy się za dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców,

* Organizacje katolickie i patriotyczne zapraszają w niedzielę 2 kwietnia br. na Zgromadzenie Papieskie pod nazwą „Razem przy św. Janie Pawle II”, będące odpowiedzią na ataki podważające autorytet św. Jana Pawła II.  Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 20.45 na dziedzińcu ratusza miejskiego i zakończy się o godz. 21.37 przy tablicy upamiętniającej wizytę kard. Karola Wojtyły w Kołobrzegu, znajdującej się na murze bazyliki. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub zniczy a także flag papieskich i narodowych. Tym samym Kołobrzeg dołączy się do ogólnopolskiej akcji organizowanej w ramach I Marszu Papieskiego w Warszawie i w wielu innych miastach Polski.

 

Prasa katolicka na stoliku obok zakrystii. Album o bazylice, który może się stać przepiękną pamiątką z Kołobrzegu, do nabycia w zakrystii, w biurze parafialnym i w sklepiku pod wieżą.

 

W czerwcu organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Informacje w gablotach, zapisy w biurze parafialnym.

 

Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej strony internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z ostatnich wydarzeń z życia naszej parafii.

 

Do wieczności odeszli: + Aniela Pobereżna l. 90, + Szczepan Wiśniewski l. 74, + Mieczysława Własak l. 90, + Maria Marzol l. 78 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Parafianom, Kuracjuszom i Turystom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa w tygodniu. Szczęść Boże!                                

  

   

ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz