Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17.09.2023 r. –  XXIV Niedziela Zwykła 

Msze św. * niedziela  7.00     8.30    10.00 (suma)    11.30 (dzieci)    13.00     17.00    19.00 (młodzież) 

* dzień powszedni 7.00  8.00  —  17.00  19.00 /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna/

Zapraszamy na Nabożeństwa w tygodniu:

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie po Mszy św. o 17.00

– Nabożeństwo do św. Józefa – we wtorek o 18.30

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o 18.30

– Godzina Miłosierdzia – w piątek o 15.00

– Spowiedź w dni powszednie – kwadrans przed każdą Mszą ś

 

Niedziela

* udajemy się na uroczystości odpustowe do Skrzatusza.  Wyjazd z przystanku przy ul. Rzecznej: młodzież wyjeżdża w sobotę o godz. 8.30, dorośli w niedzielę o godz. 6.45,

* o godz. 10.00 Msza św. w intencji Sybiraków,

* na Mszach św. gościmy Siostrę Paulinę, Misjonarkę z Boliwii,

* zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

 

Poniedziałek

* święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski,

* o godz. 17.00 Msza św. Ruchu Szensztackiego, po Mszy św. spotkanie w sali Św. Rodziny,

* zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci pierwszokomunijnych na Mszę św. o godz. 19.00, po Mszy św. pierwsze spotkanie dotyczące przygotowania do I Komunii świętej.

 

Środa

* wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

* trwa kolejna edycja dekanalnego kursu przedmałżeńskiego, spotkania w środy o godz. 19.00 w sali Św. Rodziny.

 

Czwartek

* święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, pamiętajmy w modlitwach i naszym organiście p. Mateuszu.

 

Sobota

* wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, Prezbitera,

* Chór parafialny wznawia swoją działalność po przerwie wakacyjnej. Osoby, które chciałyby wielbić Pana Boga swoim śpiewem zapraszamy w soboty na godzinę 15.30 do sali Św. Rodziny.

 

Za tydzień

* Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza na Mszę świętą w intencji migrantów i uchodźców, która odbędzie się 24 września o godzinie 10:00 w Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie oraz na koncert Macieja Miecznikowskiego, który odbędzie się w Filharmonii Koszalińskiej o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Bilety wstępu są do odbioru w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, Kołobrzeg ul. Aniołów Stróżów 1.

 

Akcja Katolicka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w parafialnym konkursie o Św. Janie Pawle II. Szczegóły u Księży, Sióstr i Katechetów oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

Nasza Poradnia Rodzinna Na skale, która jest czynna w poniedziałki i środy od godz. 16.00 do 18.00.

 

Przypominamy o możliwościach w zakresie formacji teologicznej wiernych świeckich. Będą oni potem mogli służyć swoimi kompetencjami i zaangażowaniem w naszych parafiach jako katecheci oraz w wielu dziedzinach pracy pastoralnej. Szczegóły o studiach podyplomowych z teologii na plakatach w gablotach i na stronie internetowej www.sptkoszalin.pl

 

Prasa katolicka na stoliku obok zakrystii. Album o naszej bazylice, który może się stać przepiękną pamiątką z Kołobrzegu, do nabycia w zakrystii, w biurze parafialnym i w sklepiku pod wieżą.

 

Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej strony internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii i z pozostałymi ogłoszeniami.

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie bazyliki, również za te, które wpływają na konto parafialne i przez naszą stronę internetową! 

 

Do wieczności odeszli: + Stanisława Szydłowska l. 86 + Wanda Delimat l. 77, + Zbigniew Majer l. 70, + Piotr Karbarczyk l. 65, + Tadeusz Garbiec l. 83 + Halina Wysocka l. 85, + Henryk Zachwyc l. 87. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Parafianom, Kuracjuszom i Turystom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa w tygodniu. Szczęść Boże!

     

ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz