Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25.07.2021 r. – XVII Niedziela Zwykła 

Msze św. * niedziela 7.00    8.30    10.00    11.30    13.00    16.00    17.00   19.00   20.00

* dzień powszedni 7.00  8.00 — 17.00  19.00    /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna/

 

Prosimy o wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do bazyliki. Przypominamy o obowiązku używania maseczek ochronnych w świątyni.

Zapraszamy na Nabożeństwa w tygodniu:

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie po Mszy św. o 17.00

– Nabożeństwo do św. Józefa – we wtorek o 18.30

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o 18.30

– Godzina Miłosierdzia – w piątek o 15.00

– Spowiedź w dni powszednie – kwadrans przed każdą Mszą św.

w miesiącu lipcu i sierpniu celebrujemy w niedziele dodatkowe Msze św. o godz. 16.00 i 20.00,

*  w niedziele transmitujemy na naszej stronie internetowej  Msze św. o godz. 10.00 i 19.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

 

Dzisiaj

* z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych przebiegający pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Zapraszamy do modlitwy za naszych drogich dziadków i seniorów. Ludzi młodych zachęcamy do odwiedzenia swoich babć i dziadków, a szczególnie samotnych osób starszych,

* odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski  obchodzimy dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach, po Mszach św. przy drzwiach bazyliki Caritas przeprowadza zbiórkę na pomoc dla poszkodowanych,

* ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na kształcenie w diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski,

* imieniny biskupów pomocniczych Krzysztofa Zadarki i Krzysztofa Włodarczyka oraz ks. wikariusza Krzysztofa Płuciennika i p. Krzysztofa Gębskiego – odpowiedzialnego za sprawy techniczne w bazylice, pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach,

* błogosławieństwo pojazdów i kierowców, chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. do zakrystii do diakona Bartosza,

* po Mszach św. przy głównym wyjściu z bazyliki można nabyć od autora książkę „Baśnie i legendy o Kołobrzegu”. Dochód ze sprzedaży to pomoc dla hospicjum dziecięcego w Wilnie, które prowadzą polskie siostry zakonne,

* oprócz wszystkiego co powyżej, dzień dzisiejszy to także niedziela, czyli pamiątka zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

Poniedziałek

* wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

 

Wtorek

* Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Metanoia zaprasza na Mszę świętą o godz. 19.00, a po Mszy na Adorację Najświętszego Sakramentu i Wieczór Uwielbienia.

 

Czwartek

* wspomnienie św. Marty,

* o godz. 20.30 koncert w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze”. Ze względu na próbę przed koncertem nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00.


Piątek

* o godz. 19.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu lipcu.

 

Sobota

* wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

 

Za tydzień

* ze Skrzatusza wyruszy 39 Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Serdecznie zapraszamy na pątniczy szlak. Zapisy przez formularz dostępny na stronie pielgrzymkikoszalin.pl,

* w miesiącu sierpniu nasza Katolicka Poradnia Rodzinna będzie nieczynna.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu zaprasza mieszkańców naszego miasta do skorzystania z oferty dla osób pełniących funkcję opiekunów faktycznych pełnoletnich osób niesamodzielnych. Informacje szczegółowe w gablotach i na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pod nr 780 282 619.

 

Prasa katolicka na stoliku obok zakrystii. Album o naszej bazylice, który może się stać przepiękną pamiątką z Kołobrzegu, do nabycia w zakrystii i w biurze parafialnym.  

 

Do wieczności odeszli: + Wanda Pióro l. 90, + Zbigniew Zielonka l. 68, + Roman Łuczkowski l. 75, + Ewelina Skolimowska l. 43, + Zofia Jany l. 97. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie bazyliki, także za te, które wpływają na konto parafialne i przez naszą stronę internetową.
 

Parafianom, Kuracjuszom i Turystom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa w tygodniu. Życzymy pięknych, przeżytych z Bogiem, wakacji. Szczęść Boże!

ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz