You are currently viewing Proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Podczelu ks. Marcin Wolanin oraz przedstawiciele parafii gościnnie w kołobrzeskiej bazylice

Proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Podczelu ks. Marcin Wolanin oraz przedstawiciele parafii gościnnie w kołobrzeskiej bazylice

Parafia Świętego Michała Archanioła mieści się w Podczelu – dzielnicy Kołobrzegu, oddalonej od centrum miasta o około 10 km. Została utworzona 9 grudnia 1992r. Pierwszym proboszczem był Ks. Wacław Grądalski, obecnie kustosz Sanktuarium w Skrzatuszu.
Od kilkunastu miesięcy mieszkańcy Podczela, nie posiadają własnego kościoła, ponieważ Ośrodek Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej, w którym znajdowała się dotychczas kaplica przechodzi gruntowny remont. Msze święte odbywają się w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Lwowskiej 7 w Podczelu. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na nową świątynię, która ma zostać wybudowana na placu przy ośrodku, niestety przeszkodą są fundusze, dlatego obecny proboszcz parafii Ks. Marcin Wolanin wraz z parafianami prowadzą niedzielne zbiórki, po mszach świętych w nadmorskich miejscowościach.
Liczymy na to, że z Bożą pomocą uda nam się szybko osiągnąć cel i już niedługo będziemy mieli własny kościół, do którego będziemy mogli zaprosić wszystkich zaangażowanych w pomoc przy jego budowie.
Marzena Suchorska
http://www.michal.kolobrzeg.pl/