You are currently viewing Konkurs o św. Janie Pawle II.

Konkurs o św. Janie Pawle II.

W sobotę 21 października b. roku od samego rana w bazylice członkowie Akcji Katolickiej przygotowywali wystawę prac plastycznych, które napłynęły i zostały wykonane przez naszych najmłodszych parafian. Prace były malowane pędzlem i farbami. Wszystkie malunki dzieci z klas I-IV zostały wyeksponowane w kolorowych ramkach. Wystawa jest efektem XI Parafialnego Konkursu “Jan Paweł II w oczach dziecka”, który każdego roku przygotowuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający w naszej parafii.
Prace dzieci są bardzo ciekawe, przyciągają uwagę i przy niejednej na dłuższą chwilę można się zatrzymać, uśmiechnąć albo zadumać, bo pomysłowość dzieci, ich wyobraźnia i warsztat artystyczny jest przeróżny. Każda praca przekazuje wiele treści i przemawia do oglądającego. Cieszy fakt, że w najmłodszym pokoleniu pamięć o naszym Wielkim Rodaku – papieżu Janie Pawle II nie ginie.
W niedzielę 22 października 2023 roku miało miejsce ogłoszenie wyników XI Parafialnego Konkursu „Jan Paweł II w oczach dziecka”
Konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych  został podzielony na części:
-część plastyczna dla klas I-II oraz III-IV
-część wiedzy dla klas V-VI oraz VII-VIII.
Na konkurs plastyczny wpłynęły 73 prace, natomiast w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II wzięło udział 16 dzieci.
Część Konkursu pod nazwą „Jan Paweł II- Przyjaciel młodzieży” została skierowana do młodzieży licealnej. W tej części udział wzięło 19 licealistów, którzy w pisemnych rozprawkach pisali na zadany temat.
Organizatorów XI Parafialnego Konkursu raduje fakt tak licznego uczestnictwa, zarówno dzieci ze szkół podstawowych, jak i młodzieży licealnej.
Dziękujemy tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznego Konkursu. Cieszymy się, że zarówno dzieciom, jak i młodzieży bliska jest postać naszego Wielkiego Rodaka.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy, będzie można ją oglądać przez najbliższy miesiąc w nawie południowej Bazyliki Mniejszej w Kołobrzegu.
(kp)
film: Tadeusz Jonczyk