You are currently viewing Zaproszenie na Recital Poezji Śpiewanej Zbigniewa Jurczenko pt. „U najlepszej z Matek”.

Zaproszenie na Recital Poezji Śpiewanej Zbigniewa Jurczenko pt. „U najlepszej z Matek”.

Zapraszamy na Recital Poezji Śpiewanej Zbigniewa Jurczenko pt. „U najlepszej z Matek”, który odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia 2023 w Bazylice Konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu, o godzinie 18.00.
ZBIGNIEW JURCZENKO
Pochodzi z Przesieki woj. dolnośląskie. Wokalista, instrumentalista i kompozytor. Współzałożyciel karkonoskiego projektu muzycznego SZYSZAK.pl. Z zespołem nagrał 6 autorskich płyt do tekstów lokalnych poetów zamieszkujących Karkonosze. Na co dzień organista w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze. Laureat nagrody publiczności na Festiwalu Piosenki Uziemionej “Domówka 2020” w Kielcach. Co mówi o sobie: Z muzyką związany jestem od 8 roku życia. Gram na instrumentach perkusyjnych, gitarach, a od 12 lat na organach kościelnych i pianinie. Od wielu lat komponuję muzykę do tekstów karkonoskich wieszczy. Wykonuję tzw poezję śpiewaną, religijną i piosenkę aktorską.
Jego motto brzmi: Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie czego chcesz.