You are currently viewing Zaproszenie na Niedzielę otwartych serc dla Niepokalanej

Zaproszenie na Niedzielę otwartych serc dla Niepokalanej

W najbliższą niedzielę, 16 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel, przy małym kościółku nad rzeką będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie pod nazwą: “Niedziela otwartych serc dla Niepokalanej”. Organizatorami są członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, którzy pomimo, że na co dzień działają przy kołobrzeskiej bazylice dostrzegli potrzebę pomocy w sąsiadującej z konkatedrą świątyni.
Kościół rektoralny był pierwszym kościołem w powojennym Kołobrzegu, przy którym przez długie lata funkcjonowała jedyna do lat 70 – tych parafia. Wielu mieszkańców naszego miasta więc ma sentyment do tego miejsca, bo to tam, w dzieciństwie uczęszczaliśmy w niedzielę na Mszę św. i na lekcje religii, i tam przyjmowaliśmy różne sakramenty. Była to parafia, w której proboszczem był także niezapomniany śp. ks. Prałat Józef Słomski. Obecnie kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy Domu Księży Emerytów jest kościołem rektoralnym, do którego przychodzi raczej stała, ale bardzo niewielka grupa wiernych. Przed laty, z prezbiterium świątyni i ołtarza spoglądała na ludzi figura Matki Bożej Niepokalanej, ale dzisiaj choć kościółek szczyci się Jej imieniem trudno znaleźć wizerunek Niepokalanej. Zrodził się więc pomysł, by przywrócić figurę i wykonać potrzebne w związku z tym prace w prezbiterium. Pomimo, że nakłady finansowe nie będą małe, członkowie Akcji Katolickiej z wiarą, nadzieją i zapałem zabrali się do pracy, by wesprzeć tę inicjatywę. Dla Pana Boga nie ma przecież nic niemożliwego!
W niedzielę od godz. 8:30 do 14:30 Akcja Katolicka zaprasza na dziedziniec kościoła rektoralnego (ul. Katedralna 35), gdzie będzie można nabyć pyszne ciasta domowego wypieku i książki katolickie, a także złożyć dobrowolną ofiarę na powyższy cel.
Zaproszeni niech czują się wszyscy kołobrzeżanie oraz goście kuracjusze i turyści.
(kp)