You are currently viewing Spotkanie Młodych “Lednica 2000”

Spotkanie Młodych “Lednica 2000”

Pod opieką ks. Adama Pałki i s. Katarzyny Pigul CSSF, grupa młodych z naszej parafii uczestniczyła w  XXVII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych „Lednica 2000”. Tegorocznym hasłem spotkania było „Idź za Barankiem”. Podczas wielogodzinnego, sobotniego spotkania młodzi uczestniczyli w warsztatach, śpiewali, tańczyli, spowiadali się i modlili. Dzień wypełniły warsztaty, m.in. warsztat Podejmowania Decyzji, Pro Life, Jak ewangelizować w Internecie? Pomocą w podążaniu za Chrystusem, były w tym roku dwie nowe inicjatywy: Pole Talentów i Pole Dialogu.
Centralne wydarzenie Spotkania to Eucharystia. Mszy św. na Polach Lednickich przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, a współkoncelebrowali m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś i bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.
Podczas wieczornej mszy św. metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś nawiązał w homilii do obchodzonego w niedzielę święta Trójcy Świętej. Tłumaczył, że doświadczyć Boga w Trójcy znaczy otworzyć się na łaskę Jezusa Chrystusa, na ojcowską miłość Boga i na wspólnotę, którą ustanawia Duch Święty.