You are currently viewing Śniadanie Wielkanocne dla samotnych u Aniołów

Śniadanie Wielkanocne dla samotnych u Aniołów

 „Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić „
                                              (Mt.25.35)

 Caritas Diecezjalna po raz pierwszy w Kołobrzegu zorganizowała w stołówce przy kaplicy p.w. Aniołów Stróżów śniadanie dla samotnych. Jak nam powiedział ks. dyr. Łukasz Bikun, od kilku dni pracownicy  kuchni przy kaplicy, przy wielkim wsparciu sióstr szarytek, przygotowywali potrawy na wspólne śniadanie wielkanocne dla osób skromnie żyjących, dla osób samotnych.
„ Chcemy, by w ten niezwykle uroczysty dzień Zmartwychwstania Pańskiego było jak najmniej osób samotnych, by każdy , kto tylko chce, mógł wspólnie cieszyć się tą radością. Przygotowaliśmy miejsca dla około stu osób. Takie śniadanie w Kołobrzegu organizujemy po raz pierwszy, i nie wiemy ile osób przyjdzie”- powiedział ks. dyr.
Na to pierwsze śniadanie wielkanocne przybyło kilkanaście osób. Wielką niespodziankę sprawił ks. biskup Edward Dajczak, który w towarzystwie  proboszcza parafii katedralnej , ks. dr Andrzeja Pawłowskiego przybył do stołówki przy kaplicy, by pobłogosławić przybyłych na śniadanie, i tych, co je przygotowywali. Wspólny posiłek przyniósł dużo radości dla osób, które choć tej jeden dzień w okresie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie czuły się samotne. Pośród nich była p. Franciszka z rejonu żytomierskiego na Ukrainie, którą wojna z córką i wnuczkami wygnała do Kołobrzegu. P. Franciszka dała piękne świadectwo siły wiary, która nie pozwoliła jej zwątpić w lepsze jutro, i nie pozbyła nadziei na lepszy czas. Dziękując za pomoc, którą otrzymała od Polaków, prosiła o modlitwę o pokój na Ukrainie.
„Mam nadzieję, że za rok więcej osób samotnych, a tacy są pośród nas, przybędzie do naszej kaplicy, by wspólnie pobyć w takim czasie” -dodał ks. dyr. Łukasz Bikun

tekst i zdjęcia : rc