You are currently viewing Rekolekcje Szkół Podstawowych

Rekolekcje Szkół Podstawowych

W dniach 11-13 marca 2024r. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla Szkoły Podstawowej nr 3, 4 i 8. Rekolekcje poprowadził ks. Marcin Piotrowski, diecezjalny duszpasterz dzieci i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie oraz s. Beata ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Nauki rekolekcyjne dostosowane były do wieku dzieci i skupione wokół żywej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a także poruszały problemy, z jakimi boryka się współczesna młodzież.
Wśród wielu dobrych i ciepłych słów dotyczących treści i sposobu poprowadzenia rekolekcji, dzieci powiedziały: „Jeszcze nigdy nie czułem się tak, jak wtedy, gdy podszedł do mnie ksiądz z Panem Jezusem”; „Czułem się bezpiecznie”; „Rozmawiałem z Jezusem”; „Masz świadomość, że stoi przed tobą Bóg… i takie WOW!’; „Zrozumiałam, że Bóg jest zawsze przy mnie”; „Czułem tajemnicze szczęście i zachwyt”.
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu rekolekcji i dbali o bezpieczeństwo dzieci w drodze do kościoła i podczas nauk oraz modlili się o dobre owoce tego czasu.
s. Katarzyna