You are currently viewing Odpust parafialny. Zaproszenie na kiermasz Akcji Katolickiej
qrf

Odpust parafialny. Zaproszenie na kiermasz Akcji Katolickiej

W ciągu roku liturgicznego każda parafia przeżywa swoją uroczystość odpustową. Odpust to niejako imieniny parafii, na które zaproszona jest szczególnie cała Wspólnota parafialna, ale także i inni goście.
15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada odpust parafialny w naszej kołobrzeskiej bazylice. W tym dniu warto skoncentrować się przede wszystkim na przeżyciach duchowych, na modlitwie, na sakramencie pokuty i przyjęciu odpustu pod zwykłymi warunkami, bo to przecież szczególny czas łaski i Bożego Miłosierdzia, ale także czas wyjątkowej radości i dziękczynienia.
Uroczysta Msza św. odpustowa będzie sprawowana o godz. 19:00, której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Zadarko, a podczas wszystkich wtorkowych Mszy św. będziemy gościli zespół Ad Dei Gloriam.  Po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert charytatywny “Głos prawdziwej Białorusi”.
Także tego dnia, 15 sierpnia od godz. 9:00 do 14:30 członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszają na kiermasz przy Domu Parafialnym. Będzie można nabyć pyszne ciasta domowego wypieku oraz książki katolickie – zarówno nowe jak i używane. Pozyskane środki zostaną przekazane na jesienny konkurs o Św. Janie Pawle II oraz na zakup nagród dla dzieci i młodzieży.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wsparcia tej cennej inicjatywy!
(kp)