You are currently viewing 13 sierpnia – Nabożeństwo fatimskie

13 sierpnia – Nabożeństwo fatimskie

W minioną niedzielę, 13 sierpnia 2023 w parafii konkatedralnej odbyło się, czwarte już w tym roku, nabożeństwo fatimskie. O godzinie 20.00 w kołobrzeskiej bazylice została odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. dr Zygmunta Czaja. Po niej wszyscy zgromadzeni wierni pod przewodnictwem księdza proboszcza dr Andrzeja Pawłowskiego odmówili część chwalebną Różańca Świętego. Następnie ulicami naszego miasta przeszła procesja fatimska, w której udział wzięli księża, siostry zakonne, liturgiczna służba ołtarza oraz liczni wierni. Uczestnicy procesji nieśli zapalone świece i śpiewali pieśni maryjne.
Ponad sto lat temu, w sierpniu 1917 roku Matka Boża po raz czwarty ukazała się trojgu dzieciom. Przypominamy treść objawień Matki Bożej w Fatimie na podstawie Wspomnień Siostry Łucji:
…Kiedy z Franciszkiem i jego bratem Janem prowadziłam owce do miejsca, które się nazywa Valinhos, odczułam, że zbliża się i otacza nas coś nadprzyrodzonego, przypuszczałam, że Matka Boska może nam się ukazać i żałowałam, że Hiacynta może Jej nie zobaczyć. Poprosiłam więc jej brata Jana, żeby po nią poszedł. Ponieważ nie chciał iść, dałam mu 20 groszy; zaraz pobiegł po nią.
Tymczasem zobaczyłam z Franciszkiem blask światła, któreśmy nazwali błyskawicą. Krótko po przybyciu Hiacynty zobaczyliśmy Matkę Boską nad dębem skalnym.
– „Czego Pani sobie życzy ode mnie?”
– „Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria 13 i odmawiali codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”.
– „Co mamy robić z pieniędzmi, które ludzie zostawiają w Cova da Iria?”
– „Zróbcie dwa przenośne ołtarzyki. Jeden będziesz nosiła ty z Hiacynta i dwie inne dziewczynki ubrane na biało, drugi niech nosi Franciszek i trzech chłopczyków. Pieniądze, które ofiarują na te ołtarzyki, są przeznaczone na święto Matki Boskiej Różańcowej, a reszta na budowę kaplicy, która ma tutaj powstać”.
– „Chciałam prosić o uleczenie kilku chorych”.
– „Tak, niektórych uleczę wciągu roku” – i przybierając wyraz smutniejszy powiedziała: – Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił”.
I jak zwykle zaczęła unosić się w stronę wschodu.
(Źródło: https://sekretariatfatimski.pl)