28.06.2017.
 
 
Start
Grupy
Kontakt
Duszpasterze
Siostry Felicjanki
Og這szenia duszpasterskie
Historia
Sakramenty
Kurs przedma鹵e雟ki
Ko軼i馧 w Budzistowie
Parafia Mariacka
Ko軼i馧 lokalny
Projekt UE

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzi璚ia NMP
ul. Mariacka 5
78-100 Ko這brzeg
tel. 0-94 35 261 50

Niedziele i 安i皻a
7:00
8:30
10:00 (suma)
11:30 (dzieci)
13:00
16:00 (lipiec i sierpie)
17:00
19:00
20:00 (lipiec i sierpie)

Dni powszednie
7:00
8:00
17:00
19:00

BIURO PARAFIALNE

czynne
od poniedzia趾u do pi徠ku:

9:30 - 12:00
15:00 - 17:00
w soboty:
10:00 - 12:00

oprócz uroczysto軼i ko軼ielnych
oraz 鈍i徠 nakazanych

MUZYKA W KATEDRZE Email
 
K A L E N D A R I U M     K O N C E R T Ó W

7.07 – 25.08 /czwartki/,  godz. 20.30

 

7.07.2016  KONCERT INAUGURACYJNY
Pozna雟ki Chór Ch這pi璚y
Jacek Sykulski – dyrygent/ Dirigent

14.07.2016  SYMFONICZNE TRYUMFY
Orkiestra  XXIII Mi璠zynarodowych M這dzie穎wych Warsztatów Muzycznych
 Jan Mi這sz Zarzycki – dyrygent
Anna Maria Sta鄂iewicz – skrzypce

 21.07.2016  SOLI列I TEATRU MUZYCZNEGO
Soli軼i Teatru Muzycznego w Poznaniu
Monika Buczkowska – sopran
ㄆkasz Kocur – bas
Jakub Pankowiak – organy

28.07.2016 ORKIESTRA EUROPEJSKICH WARSZTATÓW

Orkiestra XII Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów                
Orkiestrowych oraz pedagodzy-soli軼i
Jan Stanienda  -  skrzypce, kierownictwo artystyczne

4.08.2016 BALTIC NEOPOLIS VIRTUOSI
Baltic Neopolis Virtuosi
Hugo Ticciati – skrzypce
Maksym Dondalski – skrzypce
Dawid Pajdzik- altówka
Erika Catlaka- altówka
Tomasz Szcz瘰ny- wiolonczela
Piotr Wi璚豉w- wiolonczela

11.08.2016 MAGICZNA FLETNIA PANA

S豉womir Kami雟ki – organy
Dumitru Harea – fletnia Pana

25.08.2016 KONCERT FINAΜWY
ARGENTY垶KI WIECZÓR

Marcin Wyrostek – akordeon
ㄆkasz Kuropaczewski – gitara
Kwintet Smyczkowy Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu

     Wst瘼 na koncerty jest biletowany, bilety mo積a naby w kasie Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta ul. Solna 1 oraz w dniu koncertu przy wej軼iu do Bazyliki godzin przed koncertem.


7 LIPCA – 25 SIERPNIA 2016, GODZ. 20.30, BAZYLIKA W KOΜBRZEGU
 XVI Mi璠zynarodowy Festiwal „MUZYKA W KATEDRZE”


    Regionalne Centrum Kultury w Ko這brzegu im. Z. Herberta z przyjemno軼i zaprasza na koncerty 16. edycji Mi璠zynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze”. Koncerty odbywa si b璠 tradycyjnie w czwartki, pocz患szy od 7 lipca  (z wy陰czeniem 18 sierpnia – tydzie z folklorem - „Interfolk” ) w Bazylice w Ko這brzegu, o godz. 20.30.

    Festiwal nawi您uje do znakomitych tradycji muzycznych naszego miasta, wywodz帷ych si z ko鎍a XIX i pocz徠ków XX wieku, kiedy s造n窸o ono nie tylko jako twierdza i przyci庵aj帷y kuracjuszy i turystów kurort, ale by這 tak瞠 centrum kultury muzycznej.

Tak jak w czasach przedwojennych koncerty w kolegiacie uatrakcyjnia造 pobyt kuracjuszy w naszym mie軼ie, tak  dzieje si i obecnie. Polecamy uwadze ko這brze瘸n i wczasowiczów odwiedzaj帷ych nasze miasto w sezonie letnim cotygodniowe spotkania z  muzyk klasyczn niemal瞠 w bezpo鈔ednim kontakcie z wykonuj帷ymi j artystami.

Do Ko這brzegu zapraszamy najlepszych instrumentalistów znanych w kr璕ach mi這郾ików muzyki klasycznej, oklaskiwanych w najlepszych salach koncertowych Europy i 鈍iata. Obok nich stan na scenie znakomicie zapowiadaj帷y si  skrzypkowie czy altowioli軼i m這dego pokolenia, bior帷y udzia w warsztatach odbywaj帷ych si latem w Szczecinie i w Ko這brzegu. Emocji i niezwyk造ch dozna artystycznych z pewno軼i nie zabraknie.

W tegorocznej edycji festiwalu znów zabrzmi katedralne organy i to a dwukrotnie. Muzyczne pi瘯no wydob璠 z nich profesor Stanis豉w Kami雟ki, utytu這wany solista i kameralista oraz Jakub Pankowiak reprezentuj帷y m這de pokolenie organistów. Koncerty organowe wzbogaci udzia instrumentalistów ( Dumitru Harea – fletnia pana) i solistów (Monika Buczkowska – sopran, ㄆkasz Kocur – bas). Nie zabraknie znakomicie sprawdzaj帷ych si podczas festiwalowych koncertów orkiestr:  Orkiestry  XXIII  Mi璠zynarodowych M這dzie穎wych Warsztatów Muzycznych pod dyrekcj profesora Jana Mi這sza Zarzyckiego (partie solowe skrzypaczka Anna Maria Sta鄂iewicz)  i kierowanej przez profesora Jana Staniend Orkiestry XII  Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów Orkiestrowych. Nieco inne oblicze orkiestry przedstawi  Baltic Neopolis Virtuosi – zespó z這穎ny z  wybitnych,  polskich, m這dych artystów oraz wybitnych muzyków krajów Morza Ba速yckiego. 

Festiwal zainauguruje koncert jednego z najbardziej znanych na 鈍iecie chórów ch這pi璚ych,  maj帷ego na swoim koncie ponad 3 tysi帷e koncertów w wielu krajach na czterech kontynentach – Pozna雟kiego Chóru Ch這pi璚ego pod dyrekcj  Jacka Sykulskiego, cenionego kompozytora, dyrygenta i chórmistrza wyznaczaj帷ego nowe kierunki w polskiej i mi璠zynarodowej sztuce chóralnej. Po koncertach m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, Filharmonii Berli雟kiej, Notre Dame w Pary簑, czy Matsumoto Harmony Hall w Japonii przyszed czas na Bazylik w Ko這brzegu.

Dyrektor artystyczny festiwalu, Przemys豉w Kieliszewski poleca pa雟twa uwadze równie koncert fina這wy z udzia貫m akordeonisty Marcina Wyrostka -  zdobywcy  potrójnej platyny i nominacji do nagrody Fryderyki 2010 za p造t "Magia del Tango" oraz podwójnej platynowej p造ty („Coloriage"),  z którym wyst徙i wirtuoz gitary klasycznej ㄆkasz Kuropaczewski i Kwintet Smyczkowy Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 

 
« poprzedni artyku   nast瘼ny artyku »

  • BAZYLIKA MARIACKA W KOΜBRZEGU

www.bazylika.kolobrzeg.pl - Joomla