W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – to moment, w którym w szczególny sposób przypominamy sobie o Bożej miłości i obecności. Serce Jezusa symbolizuje Jego bliskość, cierpliwość, przebaczenie i otwartość – coś, czego wszyscy szukamy w codziennym życiu.
To święto ma też jeszcze jeden ważny wymiar. Z inicjatywy św. Jana Pawła II ten dzień obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. To dobra okazja, by pomyśleć o tych, którzy towarzyszą nam w wierze – czy to przez sakramenty, czy zwykłe rozmowy. Kapłani również potrzebują wsparcia, modlitwy i obecności wspólnoty – podobnie jak każdy z nas.
Zapraszamy serdecznie do Bazyliki Konkatedralnej w Kołobrzegu na wspólną modlitwę podczas Eucharystii. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o: 7:00, 8:00, 17:00 i 19:00.
To może być dobry moment, by zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i spędzić czas z Bogiem – bez pośpiechu, w ciszy, albo wśród innych ludzi szukających tego samego.
