You are currently viewing Siostry Maryi Gwiazdy Porannej z Koszalina w kołobrzeskiej bazylice.

Siostry Maryi Gwiazdy Porannej z Koszalina w kołobrzeskiej bazylice.

W niedzielę, 9 lipca 2023 gościliśmy w naszej parafii Siostry Maryi Gwiazdy Porannej z Koszalina, które dały świadectwo o swoim Zgromadzeniu. Wspólnota Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej jest międzynarodowym zgromadzeniem kontemplacyjnym. Przyjechały do Polski, ściślej do Koszalina 7 lat temu. To jest ich jedyny dom w Polsce. Wspólnoty kontemplacyjne są wezwane, aby żyć już tu na ziemi tym, czym wszyscy będziemy żyć wiecznie w niebie. Siostry poświęcają swoje życie samemu Bogu poprzez rozważanie Słowa Bożego, adorację i zagłębianie się w Jego tajemnicy. Pragną trwać przy Bogu, odkrywać Go, aby coraz głębiej Go kochać. Czuwając na modlitwie, świadczą o nadziei i radości ewangelicznej. Każdego dnia, w cichej adoracji, wstawiają się za światem.
Siostry były tu przede wszystkim, aby nas zapewnić o ich modlitwie. Abyśmy wiedzieli, że w Koszalinie jest mała wspólnota, która za nas, za Polskę i cały świat się modli. Po każdej mszy mogliśmy im zawierzyć swoje intencje. Siostry prosiły również o wsparcie budowy klasztoru, który chcą, by powstał na obrzeżach Koszalina. Pragną, by ten dom był miejscem ciszy i adoracji, oazą pokoju i nadziei, aby każdy, kto przybędzie do tego domu, mógł głębiej się spotkać z Chrystusem i wracać do siebie umocniony w wierze, odnowiony w nadziei i zapalony miłością Chrystusa.
Siostry są świadome trudności, które na nie czekają, ale zdają sobie sprawę, że w trudnym czasie takie miejsce wytchnienia i modlitwy jest bardzo potrzebne, i że modlitwa jest jedyną odpowiedzią na wszystko, co się dzieje na świecie. Dlatego podejmują wyzwanie, ufając Bożemu miłosierdziu i z serca dziękując każdej osobie spotkanej w Bazylice za ich pomoc!
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej zgromadzenia: https://gwiazda-poranna.pl/