You are currently viewing Nabożeństwo do św. Józefa

Nabożeństwo do św. Józefa

Nabożeństwo do św. Józefa ma swoje korzenie w głębokiej czci, jaką Kościół katolicki od wieków żywi dla Opiekuna Jezusa Chrystusa i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef jest uważany za patrona Kościoła powszechnego, rodzin, ojców, robotników, a także ludzi poszukujących pracy i dobrego umierania.
Kult św. Józefa zyskał na znaczeniu szczególnie w XIX wieku, kiedy to papież Pius IX ogłosił go patronem Kościoła powszechnego w 1870 roku. Następnie, papież Leon XIII w swojej encyklice “Quamquam Pluries” z 1889 roku podkreślił rolę św. Józefa w życiu duchowym chrześcijan. W XX wieku papież Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej “Redemptoris Custos” z 1989 roku ponownie podkreślił znaczenie św. Józefa w życiu Kościoła.
Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu jest jednym z miejsc, gdzie wierni w mogą uczestniczyć w nabożeństwie ku czci św. Józefa. Serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 18.30! Przyjdź i dołącz do nas w modlitwie, aby prosić św. Józefa o jego wstawiennictwo i opiekę. To wyjątkowa okazja, aby pogłębić swoją wiarę i wspólnie z innymi wiernymi zawierzyć swoje intencje św. Józefowi.