You are currently viewing Konkurs wiedzy o Św. Janie Pawle II

Konkurs wiedzy o Św. Janie Pawle II

– “Jak nazywały się ulubione ciastka Karola Wojtyły?
– “Czy Jan Paweł II jako papież odwiedził Kołobrzeg?
– “Co wydarzyło się na Placu Św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981 roku?”
– “Gdzie ks. Karol Wojtyła odprawił swoją pierwszą w życiu Mszę św.?
– “W którym roku po raz pierwszy Jan Paweł II przybył do Polski?”
Z takimi i innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu wiedzy o Św. Janie Pawle II, który każdego roku organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Konkurs w formie testów odbył się w poniedziałek w sali Świętej Rodziny i był podzielony na dwie grupy wiekowe. Pierwsza to uczniowie z klas V i VI, a druga grupa to uczniowie z klas VII i VIII. Testy składały się z 18 pytań oraz dwóch pytań otwartych, za które można było uzyskać dodatkowe, cenne punkty.
– “Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu wiedzy naszych najmłodszych parafian. Posiadane informacje na temat naszego Papieża – Polaka w wielu przypadkach były wręcz imponujące! Jednej z osób uczestniczących w konkursie udało się zaskoczyć swoją wiedzą nawet samych członków Akcji Katolickiej! To cieszy i daje nadzieję, że pamięć o  Św. Janie Pawle II w najmłodszym pokoleniu nie zginie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także ich rodzicom oraz katechetom” – podsumowała konkurs p. Marzena Garbowska, wiceprezes Akcji Katolickiej.
Tego samego dnia komisja konkursowa, składająca się z członków Akcji Katolickiej oceniała także prace pisemne młodzieży szkół średnich oraz prace plastyczne najmłodszych dzieci, z klas I – IV. I jak zawsze trudno było z tak wielu pięknych, malowanych pędzlem prac wybrać te najlepsze i najciekawsze. Bo prawie każdy wskazywał na inną, pod jakimś względem piękną pracę i właściwie każdy miał rację. Najlepiej byłoby mieć możliwość wyłonienia przynajmniej 20 laureatów… Niestety, nagród jest tylko kilka. Na szczęście komisji konkursowej udało się jakoś dojść do porozumienia i ostatecznie wybrać autorów prac do nagrodzenia.
Przypominamy, że ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 października: dla dzieci po Mszy św. o godzinie 11:30, a dla młodzieży szkół średnich po Mszy św. o godzinie 19.00
(kp)