You are currently viewing Akcja Katolicka dla Niepokalanej

Akcja Katolicka dla Niepokalanej

W minioną niedzielę przy kościele rektoralnym, zwanym małym kościółkiem nad rzeką, z inicjatywy członków Akcji Katolickiej odbyła się “Niedziela otwartych serc dla Niepokalanej”. Celem tej akcji, która cieszyła się sporym zainteresowaniem było pozyskanie środków na zakup figury Matki Bożej Niepokalanej oraz na wykonanie potrzebnych prac w prezbiterium kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu. Na dziedzińcu kościoła i Domu Księży Emerytów można było nabyć pyszne ciasta, a także kupić wiele ciekawych książek katolickich. Wierni z różnych parafii kołobrzeskich, ale także turystów dotarli, by wesprzeć tę inicjatywę i jej szczytny cel. Zdarzali się nawet ofiarodawcy, którzy przybyli specjalnie tylko po to, by złożyć ofiarę na zakup figury Matki Bożej Niepokalanej, bo widzieli w tym potrzebę i głęboki sens. I… udało się, misja została spełniona, a marzenia osiągnięte!
Pomimo, że członkowie Akcji Katolickiej przygotowali kilkanaście blach pysznego, domowego ciasta, to pozyskali również sponsorów z kołobrzeskich cukierni, którzy przekazali swoje słodkie wypieki na powyższy cel. Wszystkie ciasta cieszyły się ogromnym powodzeniem, o czym może świadczyć fakt, że w 4 godziny sprzedano ok. 50 kg ciasta. Organizatorzy z radością zauważyli, że z nie mniejszym zainteresowaniem spotkały się propozycje książek katolickich. Miłośnicy słowa pisanego mieli bowiem w czym wybierać, bo wśród wielu propozycji można było znaleźć prawdziwe “perełki”.
Akcja Katolicka serdecznie dziękuje wszelkim ofiarodawcom, ale także wszystkim darczyńcom i sponsorom “Niedzieli otwartych serc dla Niepokalanej “.
(kp)