You are currently viewing 8 grudnia – Godzina Łaski
8 Grudnia - 1

8 grudnia – Godzina Łaski

Każdy rok to 8.760 godzin, ale spośród nich tylko jedna godzina w ciągu każdego roku jest na swój sposób wyjątkowa. I to nie dlatego, że tak postanowił człowiek, ale dlatego, że zdecydowała o tym i ogłosiła to światu sama Matka Boża.
Jest to GODZINA ŁASKI.
Ma miejsce zawsze 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a rozpoczyna się punktualnie o godz. 12:00. Przez 60 minut na świat wylewa się całe morze łask. Niebo otwiera się bardzo szeroko, by wsłuchiwać się w cichą modlitwę i pragnienia każdego modlącego się w tym czasie człowieka. Szczególnie w tej godzinie można wyprosić wszystko czego pragniemy w głębi serca, od upragnionego pokoju na świecie do nawrócenia nawet najbardziej zatwardziałego grzesznika. GODZINA ŁASKI jest wyjątkowym darem Matki Bożej dla całej ludzkości. Warto więc tego dnia rozpakować ten niezwykły prezent z Nieba…
8 grudnia 1947r. w małej włoskiej miejscowości Montichiari Maryja ukazała się pielęgniarce Pierinie Gili. Matka Boża powiedziała jej wówczas: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę. Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju”.
Maryja zachęca nas, by każdego 8 grudnia o godzinie 12:00 udać się do kościoła i tam gorąco się modlić. Jeśli to jednak nie jest możliwe, można o łaski prosić także w domu lub w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Ważne jednak, by zbyt łatwo nie zwalniać się z możliwości pójścia w tym czasie do kościoła, by chociaż kilka, kilkanaście minut ofiarnie i szczerze podarować swój czas Niepokalanej. Powierzajmy Niebu nie tylko swoje osobiste intencje, ale także modlitwy za Kościół powszechny, za kapłanów, o pokój na świecie, a przede wszystkim o nawrócenie grzeszników. Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Może to być osobista modlitwa sformułowana własnymi słowami, Litania Loretańska, czy Różaniec. Każda modlitwa jest dobra, pamiętajmy jednak, że we wszystkich objawieniach Maryja w szczególny sposób zawsze wskazywała na modlitwę różańcową.
Zapraszamy na Godzinę Łaski do kołobrzeskiej bazyliki – 8 grudnia o godz. 12:00.