Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.02.2023 r. –  I Niedziela Wielkiego Postu 

Msze św. * niedziela  7.00     8.30    10.00 (suma)    11.30 (dzieci)    13.00     17.00    19.00 (młodzież) 

* dzień powszedni 7.00  8.00  —  17.00  19.00 /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna/

Zapraszamy na Nabożeństwa w tygodniu:

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie po Mszy św. o 17.00

– Nabożeństwo do św. Józefa – we wtorek o 18.30

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o 18.30

– Godzina Miłosierdzia – w piątek o 15.00

– Spowiedź w dni powszednie – kwadrans przed każdą Mszą św.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.15. Różaniec dla dorosłych i młodzieży w dni powszednie o godz. 17.30, a w soboty i niedziele o godz. 18.00.

Niedziela

* przeżywamy 23 Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”,

* młodzież z liceum im. Mikołaja Kopernika prowadzi zbiórkę do puszek przeznaczoną na stypendia dla zdolnych uczniów i studentów wspieranych przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia,

* młodzież i Akcja Katolicka zapraszają do nabycia „papieskich kremówek” od godz. 9.00 do godz. 14.30,

* na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych, po Mszy św. spotkanie w bazylice.

 

Poniedziałek

* o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Kard. Nominata Ignacego Jeża w 16 rocznicę jego śmierci, której przewodniczył będzie biskup Krzysztof Zadarko, już dzisiaj zachęcamy do odwiedzenia krypty i do modlitwy za zmarłego,

* odbędzie się ostatni etap parafialnego konkursu wiedzy (w formie testów) o św. Janie Pawle II organizowanego przez Akcję Katolicką – dla uczniów szkół podstawowych. Na godz. 16.00 do sali Św. Rodziny zapraszamy uczniów z kl. V i VI, na godz. 16.30 uczniów z kl. VII i VIII,

* wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

 

Wtorek

* wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika,

*o godz. 19.00 Msza ś. Kołobrzeskiego Duszpasterstwa Lekarzy, po Mszy spotkanie. 

 

Środa

* święto św. Łukasza Ewangelisty, święto patronalne służby zdrowia, imieniny obchodzi ks. wikariusz Łukasz Kwiatkowski,pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, Msza św. w jego intencji o godz. 7.00,

* o godz. 17.00 Msza św. Ruchu Szensztackiego.

 

Czwartek

* zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci pierwszokomunijnych na Mszę św. o godz. 19.00, po Mszy św. spotkanie dotyczące przygotowania do I Komunii świętej.

 

Piątek

* wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera.

 

Sobota

* uroczystość 39 rocznicy poświęcenia naszej bazyliki, zapraszamy na Msze św., na których zapalimy świece umieszczone w miejscach namaszczenia murów (tzw. zacheuszki).

 

Za tydzień

* Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego,

* na Mszy św. o godz. 8.30 dokonamy uroczystego zaprzysiężenia członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej,

* ogłoszenie wyników konkursu o św. Janie Pawle II i wręczenie nagród laureatom: dzieciom ze szkół podstawowych – po Mszy św. o godz. 11:30, a młodzieży – po Mszy św. o godz. 19:00.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanych przez naszą parafię I Kołobrzeskich Warsztatach Chóralnych, zwłaszcza Panu organiście Robertowi i ks. Adamowi. Nadal zapraszamy chętnych do śpiewania w chórze konkatedralnym Cantare Deo. 

 

Koperty wypominkowe znajdują się na stopniu ołtarzowym. Wypisane wypominki można składać przy zakrystii lub w biurze parafialnym. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy!

 

Prasa katolicka na stoliku obok zakrystii. Album o bazylice, który może się stać przepiękną pamiątką z Kołobrzegu, do nabycia w zakrystii, w biurze parafialnym i w sklepiku pod wieżą. W zakrystii można też nabyć Kalendarz diecezjalny na 2024 rok, w którym miesiąc grudzień ilustrowany jest dekoracją naszej bazyliki.

 

Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej strony internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii i z pozostałymi ogłoszeniami.

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie bazyliki, również za te, które wpływają na konto parafialne i przez naszą stronę internetową! 

 

Do wieczności odeszli: + Stefan Niedzielski l. 90, + Dorota Młodziejewska l. 47, + Wiesław Chećko l. 87, + Włodzimierz Niewiarowski l. 61, + Henryka Reszka l. 73, + Mirosława Dzionk l. 92, + ks. prał. Franciszek Puchalski l. 87. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Parafianom, Kuracjuszom i Turystom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa w tygodniu. Szczęść Boże!

     

ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz