17/01/2018

Ogłoszenia

2 Niedziela Zwykła

14.01. 2018 r.

 

Dzisiaj
*przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – Msza św. o godz. 10.00
*Msza św. o 8.30 – w intencji „Morsów”
*dzieci otrzymują cytat nr 20 i wklejają do książki „Niedzielna Msza św.”
*Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. o 17.00, następnie spotkanie świąteczne w domu parafialnym

Kolęda w tym tygodniu (od 16.00)
Poniedziałek: Armii Krajowej, Szpitalna
Wtorek : Łopuskiego
Środa: Okopowa
Czwartek: Piastowska, Jagiellońska (Kniewskiego)
Piątek: Dworcowa 1 -27, Plac 18-tego Marca, Kolejowa
Sobota – od 10.00: Stare Miasto, Budzistowo

Plan kolędy podany jest na tablicach i na stronie: www.bazylika.kolobrzeg.pl W czasie wizyty duszpasterskiej kapłanom towarzyszą ministranci i zapowiadają ich przybycie. Ofiary składane do puszek ministrantów są przeznaczone na ich wyjazdy i aktywność duszpasterską związaną z Liturgiczną Służbą Ołtarza.

Zapisy do Bierzmowania uczniów klas VII i II gimnazjum oraz starszych: kandydaci zgłaszają się osobiście po feriach: 1 lutego (czwartek) o 17.45 (sali św. Rodziny)

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25.01) modlimy się za chrześcijan podzielonych na trzy wielkie rodziny: katolicką, prawosławną i protestancką.

W przyszłą niedzielę
*Rodzina Seminarium Koszalińskiego spotyka się w Seminarium Duchownym w Koszalinie o 10.00. Wspólny wyjazd o 8.30 – ul. Armii Krajowej: zapisy w biurze i w zakrystii

Babcie i Dziadków, których szczególnie uroczyste dni przypadają w przyszłą niedzielę i w poniedziałek otaczamy serdeczną modlitwą i życzliwością

Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie po Mszy św. o 17.00; – Nowenna do Matki Bożej – w środę o 18.30; – Godzina Miłosierdzia – w piątek o 15.00

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na (rekolekcje) kursy formacyjne: Emaus oraz Animacji Modlitwy Charyzmatycznej. Kursy odbędą się w Koszalinie 19-21 oraz 26-28 stycznia 2018 r. = www.kochaj.my

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji (10-19.05.2018). Zapisy wraz z zaliczką 500 zł przyjmowane są w kancelarii. Szczegóły i plan – w kancelarii parafialnej

W Gościu Niedzielnym: Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski, Jak to się stało, że w młodym jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji?

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej = wpisując numer KRS 0000274950 Caritas „Pomagam Bliźniemu” w swój PIT (informacje na stronie Caritas). Nasza diecezja prowadzi m.in. Centrum Kryzysowe dla Kobiet, Hospicjum w Darłowie, Dom Samotnej Matki w Koszalinie, Centrum Charytatywne w Koszalinie, Bursa dla młodzieży męskiej w Szczecinku.

Rodzina Rodzinie: pomagamy rodzinie George Asaad Saade – Syria. Mąż nazywa się George Asaad Saade, a jego żona Marie Dada Oghlo. Mają dwoje dzieci. Marie ma problemy zdrowotne i potrzebuje stałej opieki lekarskiej. Pochodzą z Aleppo. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną). Nasza Parafia objęła stałą pomocą tę rodzinę. Miesięczne wsparcie jednej rodziny wynosi 510 zł.

Modlitwa za diecezję
Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. W nim Ciebie wyznajemy i uwielbiamy. Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. Maryjo, nasza Skrzatuska Pani, święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Dzisiaj po Mszach św. *zbiórka ofiar na gruntowny remont i strojenie organów

Do wieczności odeszli: +Ryszard Balczewski, l. 79, +Czesław Pietrzak, l. 90, +Wojciech Dobrakowski, l. 73, +Mieczysław Włoch, l. 88, +Marcin Wilczewski, l. 40, +Eugenia Radzińska, l. 95, +Krystyna Rudzka, l. 81, +Krzysztof Jaroszewicz, l. 79, +ks. Andrzej Rother, l. 66. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

Parafianom, Kuracjuszom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom szkół życzymy pięknych, z Panem Bogiem przeżytych, ferii zimowych.

Mszę św. kończymy błogosławieństwem i wspólnym śpiewem. Nie wychodzimy podczas Pieśni na Zakończenie.

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz