Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

05.02.2023 r. –  V Niedziela Zwykła

Msze św. * niedziela 7.00   8.30   10.00 (suma)   11.30 (dzieci)   13.00   17.00   19.00 (młodzież)

* dzień powszedni 7.00  8.00  —  17.00  19.00 /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna/

Zapraszamy na Nabożeństwa w tygodniu:

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie po Mszy św. o 17.00

– Nabożeństwo do św. Józefa – we wtorek o 18.30

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o 18.30

– Godzina Miłosierdzia – w piątek o 15.00

– Spowiedź w dni powszednie – kwadrans przed każdą Mszą św.

 

Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjęli nas w swoich domach. Dziękujemy za spotkania, za wspólną modlitwę i za złożone ofiary. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mieli kolędy, a chcieliby przyjąć kapłana, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii albo do biura parafialnego.

Niedziela

* o godz. 16.15 różaniec, a o godz. 17.00 Msza św. Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych. W lutym będziemy się modlili za osoby konsekrowane, aby były czytelnymi znakami Chrystusa w świecie. Po Mszy św. spotkanie dla chętnych w Sali Św. Rodziny.

* po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa kleryka Cezarego.

Poniedziałek

* wspomnienie świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,

* spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. o godz. 19.00.

Środa

* o godz. 17.00 Msza św. Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, po Mszy św. spotkanie w Sali Św. Rodziny.

Czwartek

* spotkanie wszystkich katechetów po Mszy św. o godz. 17.00.

Piątek

* wspomnienie św. Scholastyki, Męczennicy.

Sobota

* wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. O godz. 10.00 dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Nie jest on sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia, ale odpowiednia pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości. Sakrament ten przyjąć też należy przed trudną operacją.

Za tydzień

* zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji Ofiar Golgoty Wschodu z okazji kolejnej rocznicy pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir (10 lutego 1940 r.), przed Mszą św. okolicznościowe wystąpienia,

* Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Metanoia zaprasza w niedzielę 12 lutego o godz. 15.00 na spotkanie z Romanem Ziębą – pielgrzymem i ikonografem i na konferencję pod tytułem „Tajemnica Tajemnic”, o nieodkrytych dotąd symbolach w ikonie Trójcy Świętej.  Droga ikony, którą Roman Zięba podąża od 15 lat zaczęła się w czasie nawrócenia. Był to punkt zwrotny w życiu człowieka, który wcześniej był przemytnikiem w Azji, a potem biznesmenem i w chwili gdy utracił wszystko, w punkcie skrajnej bezsilności przez ikonę trafił do kościoła i zaczął nowe życie. Dziś dzieli się swoim doświadczeniem wiary prowadząc rekolekcje z ikoną w Polsce i za granicą.

W trosce o piękno liturgii w naszej parafii działa chór parafialny. Próby odbywają się w soboty o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy na próby wszystkich chętnych do śpiewania.

Prasa katolicka na stoliku obok zakrystii. Album o bazylice, który może się stać przepiękną pamiątką z Kołobrzegu, do nabycia w zakrystii, w biurze parafialnym i w sklepiku pod wieżą.

Nasza bazylika jest kościołem ogrzewanym, pamiętajmy więc o zamykaniu drzwi świątyni. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie bazyliki, również za te, które wpływają na konto parafialne i przez naszą stronę internetową!   

Do wieczności odeszli: + Weronika Jaźwińska l. 68, + Aleksander Nowicki l. 63, + Edward Igliński, l. 85, + Józef Kulba l. 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafianom, Kuracjuszom i Turystom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa w tygodniu. Szczęść Boże!                                

ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz