17/03/2018

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

Msze św.
*niedziela 7.00 8.30 10.00 11.30 13.00 —– 17.00 19.00
*dzień powszedni 7.00 8.00 — 17.00 19.00 /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna/

Dyrekcjom szkół podstawowych, nauczycielom, katechetom i Rodzicom dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych; dziękujemy Nauczycielom, którzy byli z dziećmi i zadbali o ich bezpieczny powrót do szkoły.

Zapraszamy na Nabożeństwa
*Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie po Mszy św. o 17.00
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środy o 18.30
*Godzina Miłosierdzia – w piątek o 15.00

Dzisiaj
*modlimy się za biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka – w dniu imienin
*do książki „Niedzielna Msza św., dzieci wklejają cytat nr 29
*Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o 18.00
*o 22.00 – wyjazd autokaru na uroczystości pogrzebowe do rodzinnej miejscowości ks. Prałata Józefa Słomskiego: zapisy – w zakrystii. Wyjazd na pogrzeb Honorowego Obywatela Kołobrzegu, finansują Miasto Kołobrzeg i Parafia.

W poniedziałek
*przypada Uroczystość św. Józefa – Msze św. 7.00 8.00 17.00 19.00. Modlitwą otaczamy Solenizantów, pośród których jest też śp. Prałat Józef Słomski, który odszedł do wieczności 14 marca, a którego pożegnaliśmy wczoraj. Niech Bóg obdarzy Go niebem.

W środę
*po Mszy św. o 17.00 kolejne spotkanie z cyklu „O wierze na wieży ” poprowadzi o. Piotr Włodyga , benedyktyn: „Obraz Boga Ojca”. Informacje na plakatach

W czwartek maturzyści z ks. Wojciechem i ks. Krzysztofem wyjeżdżają do Częstochowy

W piątek o 19.00 – Msza św. za zmarłych w mijającym miesiącu

*Droga Krzyżowa ulicami miasta
– w najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta, która rozpocznie się po Mszy św. o 19.00. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 18.15; będzie natomiast Nabożeństwo o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia i dla dzieci o 16.20

Za tydzień
*przypada Niedziela palmowa – poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

Zapowiedzi przedślubne
Mateusz Jakub Adamczyk, stanu wolnego, zam. Niekanin
Patrycja Leocho, stanu wolnego, zam. Siemyśl

W Wielki Czwartek i Piątek nabożeństwa będą sprawowane o 19.00. Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o 20.00. Procesja i pierwsza Msza św. w niedzielę Zmartwychwstania o 7.00; nie będzie Mszy św. o 8.30

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej i po Drodze Krzyżowej (przy wyjściach z kościoła)

W Wielkim Poście podejmujemy różne formy ascezy pokutnej: modlitwa, post, jałmużna. Na stopniach ołtarza i przy wyjściach zostały wyłożone skarbonki Caritas na jałmużnę postną. Jałmużnę można też składać do skarbony przy wyjściu głównym.

Caritas zbiera żywność dla ubogich rodzin. „Torba miłosierdzia”: papierową torbę można wziąć przy zakrystii, a następnie wypełnić produktami spożywczymi oraz środkami czystości. Przygotowane torby można przynosić do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

Prasa katolicka – na stoliku obok zakrystii.

Zbiórka ofiar na spłatę I etapu remontu i strojenia organów wyniosła 3435 zł.

Do wieczności odeszli: +ks. prałat Józef Słomski, l. 86, +Grzegorz Hamarowski, l. 93,+Stanisław Rogoża, l. 87, +Ewald Liebig, l. 79, +Roman Frączek, l. 81, +Alina Kampa, l. 82, +Karin Lewandowska, l. 75, +Alina Kołakowska, l. 93, +Jan Witkowski, l. 83, +Grażyna Ś1witlicka, l. 77, +Bronisława Rybczyńska, l. 79. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Polega ona na przejściu trasy 45 km indywidualnie lub w małych grupach wokół Koszalina, nocą, w ciszy, z piątku na sobotę 23/24.03.2018. Wyjście po Mszy Świętej w piątek o 18.00 z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej = wpisując numer KRS 0000274950 Caritas „Pomagam Bliźniemu” w swój PIT (informacje na stronie Caritas). Nasza diecezja prowadzi m.in. Centrum Kryzysowe dla Kobiet, Hospicjum w Darłowie, Dom Samotnej Matki w Koszalinie, Centrum Charytatywne w Koszalinie, Bursa dla młodzieży męskiej w Szczecinku.

Mszę św. kończymy wspólnym śpiewem. Pozostajemy do zakończenia Pieśni.

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz

 

 

 

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA
ZAPRASZAJĄCY DO MODLITWY ZA OJCZYZNĘ ORAZ PIELGRZYMOWANIA
DO DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W SŁUPSKU

Umiłowani Diecezjanie,

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcam Was do wytrwałej i ufnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie zarówno w osobistych, jak i wspólnotowych wołaniach do Pana.

Drodzy Bracia i Siostry, zachęcam Was do włączenia się w modlitwę za Ojczyznę w każdy jedenasty dzień miesiąca. Apeluję także do wszystkich chorych oraz odprawiających pierwsze piątki miesiąca, aby ofiarowali swoje cierpienia i modlitwy jako nowennę w intencji Polski. Wraz ze wszystkimi biskupami naszej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej proszę duszpasterzy o włączanie do modlitwy powszechnej wezwań modlitewnych za naszą Ojczyznę – Polskę, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, od pierwszej niedzieli marca do listopada.

Umiłowani Bracia i Siostry, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na jeszcze jedno ważne wydarzenie – zbliża się Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji, w Słupsku, istnieje sanktuarium poświęcone św. Józefowi. Z nieocenionych duchowych względów powinniśmy na nowo odkryć potężne działanie i orędownictwo Opiekuna Świętej Rodziny.

Zapraszam wszystkich, aby w Uroczystość św. Józefa – 19 marca 2018 r. o godz. 18.00 – spotkać się w naszym diecezjalnym sanktuarium w Słupsku. Liczę szczególnie na obecność mieszkańców tego miasta i okolic, ale także na tych, którzy mają osobiste nabożeństwo do
św. Józefa.

W dniu uroczystości wraz ze zgromadzonymi w sanktuarium modląc się za naszą Ojczyznę zawierzę II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej temu potężnemu Orędownikowi. Chorych i tych, którzy z innych względów nie będą mogli przybyć do sanktuarium w Słupsku, proszę o duchowe łączenie się w modlitwie za naszą Ojczyznę i diecezję przez wstawiennictwo św. Józefa we wszystkich parafiach naszej diecezji.

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski