Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.02.2021 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

Msze św. * niedziela 7.00  8.30  10.00  11.30  13.00  17.00  19.00 

* dzień powszedni 7.00  8.00 — 17.00  19.00 /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna/


Transmisje Mszy św. z bazyliki na naszej stronie internetowej www.bazylika.kolobrzeg.pl: od poniedziałku do soboty o godz. 17:00; w niedziele  10:00,  11.30,  13:00,  19:00.

 

Niedziela­

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00,

* spowiedź święta w dni powszednie na kwadrans przed każdą Mszą św. prosimy o dezynfekcję zewnętrznej strony folii przez penitenta po każdej spowiedzi dostępnym przy konfesjonale środkiem.

W najbliższym tygodniu obchodzony jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej już od 2018 roku wspiera ofiary przestępstw, osoby im najbliższe oraz świadków przestępstw, prowadząc działania na rzecz poprawy ich życia, niosące potrzebującym skuteczną pomoc. Pomoc ta jest przyznawana z uwzględnieniem aktualnych rzeczywistych potrzeb osób dotkniętych przestępstwem. Pomocą mogą być objęte osoby dorosłe oraz dzieci. Na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej działa 9 Punktów Pomocy Pokrzywdzonym, do których ofiary przestępstw mogą zwrócić się o pomoc, m. in. w Kołobrzegu. W najbliższym tygodniu nasi pracownicy czekają na osoby dotknięte przestępstwem od poniedziałku do soboty podczas wydłużonych dyżurów. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii, Caritas lub pod całodobowym numerem telefonu: 532-460-213.

Na stopniach ołtarza zostały wyłożone skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną. Są one zaproszeniem, by wrzucać do nich pieniądze pochodzące z drobnych wyrzeczeń. Okres Wielkiego Postu stanowi doskonałą okazję do wyrzeczeń i zmiany własnej postawy. Proponujemy, by w tym czasie rezygnować z konkretnych przyjemności, z wybranych rozrywek czy zbędnych wydatków, a środki przeznaczane zwykle na daną przyjemność (np. zakup słodyczy) umieścić w Wielkopostnej Skarbonce.  Zebrane pieniądze trafiają do ludzi chorych i cierpiących wieloraką biedę związaną ze starością, niepełnosprawnością, odrzuceniem.

 Poniedziałek

* święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

 Wtorek

* Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Metanoia zaprasza na Eucharystię o godzinie 19.00 i Wieczór Uwielbienia Uniesieni Duchem Świętym, Wieczór dla Jezusa, który rozpocznie się po Mszy Świętej.

 Środa

* po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 Czwartek

* o godz. 19.00 Msza św. dla rodziców dzieci I komunijnych, po Mszy św. konferencja. Spotkanie zostanie przeprowadzone w sposób hybrydowy: tzn. w bazylice i jednocześnie transmitowane na stronie www.bazylika.kolobrzeg.pl w zakładce „Transmisja Mszy św. na żywo”.

 Piątek

* Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:

15.00 – w Godzinie Miłosierdzia                    

16.20 – dla dzieci                    

18.15 – dla dorosłych i młodzieży

* ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej i po Drodze Krzyżowej (przy wyjściach z bazyliki),

* o godz. 19.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu lutym.

 

Za tydzień

* o godz. 10.00 Msza św. Za wszystkich Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych) walczących bohatersko w podziemiu niepodległościowym w obronie polskiego narodu także za ich rodziny i Ojczyznę.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00, po Gorzkich Żalach nabożeństwo ekspiacyjne za zabijanie nienarodzonych,

* po Mszach św. zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

Prasa katolicka na stoliku obok zakrystii. Darmowe czasopismo „Dobre Nowiny” przy wyjściu głównym z bazyliki. W „Gościu Niedzielnym” polecamy początek rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim pod hasłem „Któryś za nas”.  

Do wieczności odeszli: + Katarzyna Sokołowska l. 87, + Włodzimierz Karyś l. 73, + Bolesław Szymkowicz l. 97. ­­Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Nasza bazylika jest kościołem ogrzewanym, pamiętajmy o zamykaniu drzwi przy wchodzeniu i wychodzeniu ze świątyni. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie bazyliki, także za te, które wpływają na konto parafialne i przez naszą stronę internetową.

Parafianom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz