Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.10.2021 r. – XXX Niedziela Zwykła  

Msze św.  * niedziela 7.00    8.30    10.00 (suma)    11.30 (dzieci)    13.00     17.00   19.00 (młodzież)

 

 

* dzień powszedni 7.00  8.00 — 17.00  19.00    /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna/

Prosimy o wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do bazyliki. Przypominamy o obowiązku używania maseczek ochronnych w świątyni.

Zapraszamy na Nabożeństwa w tygodniu:

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie po Mszy św. o 17.00

– Nabożeństwo do św. Józefa – we wtorek o 18.30

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o 18.30

– Godzina Miłosierdzia – w piątek o 15.00

– Spowiedź w dni powszednie – kwadrans przed każdą Mszą św.

W niedziele transmitujemy na naszej stronie internetowej  Msze św. o godz. 10.00 i 19.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w październiku: dzieci wraz z rodzicami od poniedziałku do piątku na godz. 16.15, a dorosłych i młodzież w dni powszednie o godz. 17.30, w soboty i niedziele o godz. 18.00.

 

W listopadzie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Koperty z kartkami wypominkowymi są wyłożone na stoliku obok zakrystii. Wypełnione wypominki można składać w zakrystii, biurze parafialnym oraz do skarbony przed wejściem do zakrystii. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. 

 


Niedziela
* rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Poniedziałek 

* Po Mszy o 19 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na katechezę w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy

* Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych do Parafii pw. Św. Wojciecha 
w każdy poniedziałek i czwartek o godz.18.45. 

 

Wtorek

* Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę o uzdrowienie po Mszy o godz. 19

 

Środa

spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy 19 w Bazylice.

 

Czwartek

* święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, imieniny bpa seniora Tadeusza Werno, który przebywa na naszym kołobrzeskim Domu Księży Emerytów i ks. prałata Tadeusza Wilka, pamiętajmy o solenizantach w naszym modlitwach.


Piątek

* Msza za zmarłych w październiku o godz. 19:00


Za tydzień

* Wszystkich kandydatów do bierzmowaniachętną młodzież i dorosłych zapraszamy na „Noc Świętych” –wieczorne nabożeństwo w niedzielę 31 października, podczas którego wypraszać będziemy pomocy świętych w naszej osobistej drodze ku niebu. Rozpoczęcie Mszą o godz. 19, następnie nabożeństwo. Dla kandydatów do bierzmowania jest to jednocześnie spotkanie formacyjne. 


Zgodnie z dawną tradycją w uroczystość Wszystkich Świętych wierni gromadzą się na Mszę Świętą nad grobami zmarłych. 1 listopada zapraszamy na Mszę na naszym kołobrzeskim cmentarzu, która odbędzie się przed kaplicą o godz. 12:00. Po Mszy Świętych wyruszy tradycyjna procesja z modlitwą za zmarłych. 

 

Prasa katolicka na stoliku obok zakrystii. Album o bazylice, który może się stać przepiękną pamiątką z Kołobrzegu, do nabycia w zakrystii, w biurze parafialnym i w sklepiku pod wieżą. 


Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie bazyliki, także za te, które wpływają na konto parafialne i przez naszą stronę internetową  

 

Do wieczności odeszli: ++ Krystyna Romańska l. 71  + Ewa Czaja L.96, + Mariusz Nowakowski l.40, + Mieczysław Dąbrowski l. 80, +Jerzy Piekiełko l.66, + Bohdan Trzeciak l. 94. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

 

Parafianom, Kuracjuszom i Turystom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa w tygodniu. Szczęść Boże!

ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz