23/10/2019

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20.10.2019 r. – XXIX Niedziela Zwykła

Msze św. * niedziela 7.00 8.30 10.00 11.30 13.00  17.00 19.00 

* dzień powszedni 7.00 8.00 — 17.00 19.00 /w sobotę o 17.00 i 19.00 – niedzielna/

 

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku:

– dzieci wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.15,

– różaniec dla dorosłych i młodzieży w dni powszednie o godz. 17.30, a w soboty i niedziele o godz. 18.00. 

 

Niedziela

* przeżywamy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

Poniedziałek

* uroczystość XXXV rocznicy poświęcenia naszej bazyliki, na Mszach św. zapalimy świece umieszczone w miejscach namaszczenia murów (tzw. zacheuszki),

* w ramach corocznych obchodów Dnia Dziecka Utraconego, pragniemy zaprosić na Mszę św. w intencji rodziców, którzy cierpią z powodu śmierci swojego ukochanego i niekiedy długo oczekiwanego dziecka. Msza św. w kaplicy naszego szpitala o godz. 17.00.

 

Wtorek

* wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

Czwartek

* zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych na drugie  spotkanie modlitewne i formacyjne, które rozpocznie się Mszą św.  o godz.19.00.

 

Piątek

* święto rocznicy poświęcenie kościoła katedralnego w Koszalinie,

* o godz. 10.00 Msza św. w intencji całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich, która świętuje 60-lecie swojego powstania. Zapraszamy również rodziców i absolwentów szkoły.

* o godz. 19.00 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych w miesiącu październiku.

 

 

Za tydzień

* TVP Polonia przeprowadzi bezpośrednią transmisję z naszej bazyliki Mszy św. o godz. 13.00. Mszy przewodniczył będzie biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości!

 

* Dnia 31.10. zapraszamy dzieci i całe rodziny na III Parafialny Bal Wszystkich Świętych. Szykujmy przebrania za świętych lub aniołów. Na tegorocznym balu dekorację będą stanowili Święci. Trwa konkurs na pracę plastyczną pt. „Moje spotkanie ze Świętym”. Termin składania prac zostaje przedłużony do środy  23 października !!! Szczegóły u katechetów i na stronie parafii.

 

Prasa katolicka na stoliku obok zakrystii, darmowe czasopismo Dobre Nowiny przy wyjściu głównym.

 

Koperty wypominkowe znajdują się na stopniu ołtarzowym. Wypisane wypominki można składać przy zakrystii lub w biurze parafialnym. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy!

 

Do wieczności odeszli: + Janina Ambroziak, l. 94, + Franciszka Sosińska, l. 86, + Dionizy Wygaś, l.87. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Parafianom, Kuracjuszom i Turystom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa w tygodniu. Szczęść Boże!     

 

ks. dr Andrzej Pawłowski, proboszcz