18.01.2017.
 
Start arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
Start
Grupy
Kontakt
Duszpasterze
Siostry Felicjanki
Ogłoszenia duszpasterskie
Historia
Sakramenty
Kurs przedmałżeński
Kościół w Budzistowie
Parafia Mariacka
Kościół lokalny
Projekt UE

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Mariacka 5
78-100 Kołobrzeg
tel. 0-94 35 261 50

Niedziele i Święta
7:00
8:30
10:00 (suma)
11:30 (dzieci)
13:00
16:00 (lipiec i sierpień)
17:00
19:00
20:00 (lipiec i sierpień)

Dni powszednie
7:00
8:00
17:00
19:00

BIURO PARAFIALNE

czynne
od poniedziałku do piątku:

9:30 - 12:00
15:00 - 17:00
w soboty:
10:00 - 12:00

oprócz uroczystości kościelnych
oraz świąt nakazanych

Ogłoszenia 2017 Email
II Niedziela Zwykła
15.01.2017 r.

Idźcie i głoście


Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że on jest Synem Bożym  /z Ewangelii dzisiejszej niedzieli/

Aby poznać Chrystusa, aby poznać wolę Bożą, trzeba czytać Słowo Boże

Idąc za tym wezwaniem zachęcamy i prosimy, aby w ciągu tego roku każdy wierzący przeczytał Ewangelię. W ten prosty sposób poznamy Chrystusa. Wiemy, że jedna jest Ewangelia, ale w czterech ujęciach. Mamy zatem po trzy miesiące, aby przeczytać każdą z nich.
 
Ewangelię według św. Marka - do końca marca, według św. Mateusza - do końca czerwca, Łukasza - do końca października i jako ostatnią - Ewangelię według św. Jana. Jest co robić, ale też zadanie przed nami piękne.
 
Zauważmy, że Jan Chrzciciel odkrywa Jezusa nie w świątyni, lecz nad Jordanem, wśród codziennych ludzkich spraw i zmagań. Czytajmy w domu. Poznawajmy Jezusa wśród swoich zajęć i prac. Zobaczmy, że jest blisko nas.

 
Modlimy się za naszego biskupa diecezjalnego Edwarda - o zdrowie i o ulgę w cierpieniu. Niech Bóg obdarza swoim błogosławieństwem, a Matka Boża Skrzatuska otacza matczyną opieką.
 
Dzisiaj
*do zeszytu „Niedziela z Panem Jezusem”, dzieci przyklejają naklejkę nr 20 i wpisują odpowiedź na pytanie: jakie imiona nosili trzej królowie?
*chór Szkoły Podstawowej nr 3 zaprasza na kolędy i pastorałki - po Mszy św. o 11.30
*franciszkanie zapraszają do swojego kościoła, na kolędowanie z chórem parafialnym -  po Mszy św. o 18.00
*o 20.00 w małym kościele spotkanie wspólnoty DOM adoracja i Słowo (kolejne spotkanie 27.01 o 20.30 - adoracja)

Kolęda w tym tygodniu – od 16.00
*poniedziałek: Unii Lubelskiej - nieparzyste 1-71, wtorek: Unii Lubelskiej 2-52, środa: Drzymały, Waryńskiego, Strzelecka, Basztowa, czwartek: Wodna, Lipowa, Bogusława X, Zapleczna, piątek: Kaliska, sobota – od 10.00: Grochowska 1, 2, 3

Plan Kolędy

      http://bazylika.kolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6

W czasie wizyty duszpasterskiej kapłanom towarzyszą ministranci i zapowiadają ich przybycie. Ofiary składane do puszek ministrantów są przeznaczone na ich wyjazdy i aktywność duszpasterską związaną z Liturgiczną Służbą Ołtarza.

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25.01) modlimy się za chrześcijan podzielonych na trzy wielkie rodziny: katolicką, prawosławną i protestancką.

W środę
*Msza  św. w intencji rodzin przyjmujących Matkę Bożą Trzykroć Przedziwną oraz Rodzin Szensztackich (przekazanie kapliczek) - o 17.00
*po Mszy św. o 17.00 (wieża bazyliki) warsztaty w cyklu: Spotkania w drodze, ku dojrzałości i większej miłości... „Komunikacja w małżeństwie. Jedność w różnorodności”, cz. 4. Prowadzi: Joanna Kasperek - informacje na plakacie
 
Zapisy do Bierzmowania uczniów klas II gimnazjum i starszych: kandydaci zgłaszają się osobiście do ks. proboszcza w czwartek o 17.45 w sali św. Rodziny (plebania)

W piątek  *o 17.00 - Msza św. Duszpasterstwa Lekarzy i spotkanie w domu parafialnym

Babcie i Dziadków, których szczególnie uroczyste dni przypadają w sobotę i w niedzielę otaczamy serdeczną modlitwą i życzliwością

Za tydzień
*Rodzina Seminarium Koszalińskiego spotyka się w Seminarium Duchownym w Koszalinie o 10.00. Wspólny wyjazd o 8.30 - ul. Armii Krajowej. Zapisy na wyjazd - w biurze i w zakrystii
*Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych spotka się na Mszy św. o 13.00, następnie w sali św. Rodziny

Zapraszamy
na autokarową pielgrzymkę do Fatimy i do Sanktuariów Europy w 100-lecia Objawień w Fatimie. Pielgrzymka odbędzie się  w dniach 10-25.06. 2017r. W programie: Paryż, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima, Lizbona, Toledo,  Costa Brava, Montserrat, Barcelona, La Salette. Koszt 1.500 zł. i 500 €. Zapisy w kancelarii (przedpłata 1.000 zł.) Szczegóły na stronie internetowej parafii.

http://bazylika.kolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=665

Młodzież
zapraszamy na nocne czuwanie z Maryją w Skrzatuszu. Wyjazd w ferie 24.02 o 17.30, powrót o 7.00 rano. Zapisy u ks. Pawła lub tel. 505 448 644

Dziękujemy za ofiary na remont bazyliki i za przeprowadzenie zbiórki. Wdzięczni jesteśmy za ofiary składane w biurze i wpłacane bezpośrednio na konto Parafii. Zbiórka wyniosła 4.140 zł. Trwa odkurzanie i malowanie zakrystii.

Rodzina Rodzinie – włączyliśmy się w akcję Caritas

http://rodzinarodzinie.caritas.pl/

i pomagamy rodzinie George Asaad Saade – Syria. Mąż nazywa się George Asaad Saade, a jego żona Marie Dada Oghlo. Mają dwoje dzieci. Marie ma problemy zdrowotne i potrzebuje stałej opieki lekarskiej. Pochodzą z Aleppo. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną).
    Nasza Parafia objęła pomocą tę rodzinę na najbliższe 6 miesięcy. W miarę możliwości, będziemy pomagać kolejnym rodzinom. Miesięczne wsparcie jednej rodziny wynosi 510 zł. Dziękujemy za ofiary składane na pomoc Rodzinie George Asaad Saade.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej = wpisując numer KRS 0000274950 Caritas "Pomagam Bliźniemu" w swój PIT (informacje na stronie parafii).  Nasza diecezja prowadzi m.in. Centrum Kryzysowe dla Kobiet, Hospicjum w Darłowie, Dom Samotnej Matki w Koszalinie, Centrum Charytatywne w Koszalinie, Bursa dla młodzieży męskiej  w Szczecinku.

http://bazylika.kolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=615

W Gościu Niedzielnym: czy Boga należy się bać? Jeżeli nie, to co oznaczają słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości?


Adoracja Najświętszego Sakramentu  *codziennie po Mszy św. o 17.00
*Spowiedź - kwadrans przed każdą Mszą św.
*Nowenna do Matki Bożej - w środę o 18.30
*Godzina Miłosierdzia - w piątek o 15.00 (adoracja od 14.45)

    Do wieczności odeszli: +Wojciech Kunath, l. 66, +Marianna Żakowska, l. 88, +Ryszard Dajcz, l. 66. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

Modlitwa za diecezję
„Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. W nim Ciebie wyznajemy i uwielbiamy. Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. Maryjo, nasza Skrzatuska Pani, święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen”.

Mszę św. kończymy wspólnym śpiewem. Nie wychodzimy przed zakończeniem Pieśni.

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz
 
następny artykuł »

  • BAZYLIKA MARIACKA W KOŁOBRZEGU

www.bazylika.kolobrzeg.pl - Joomla