18.09.2014.
 
Start arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
Start
Kontakt
Duszpasterze
Siostry Felicjanki
Ogłoszenia duszpasterskie
Historia
Sakramenty
Kurs przedmałżeński
Kościół w Budzistowie
Parafia Mariacka
Kościół lokalny
Projekt UE

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP
przy Bazylice w Kołobrzegu
ul. Mariacka 5
tel. 0-94 35 261 50

Niedziele i Święta
7:00
8:30
10:00 (suma)
11:30 (dzieci)
13:00
16:00 (lipiec i sierpień)
17:00
19:00 (młodzież)
20:00 (lipiec i sierpień)

Dni powszednie
7:00
8:00
17:00
19:00

BIURO PARAFIALNE

czynne
od poniedziałku do piątku:

9:30 - 12:00
15:00 - 17:00
w soboty:
10:00 - 12:00

oprócz uroczystości kościelnych
oraz świąt nakazanych

Ogłoszenia duszpasterskie Email

Święto Podwyższenie Krzyża Świętego
XXIV Niedziela Zwykła
14.09.2014 r.

1. Dzisiaj
- rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania. Modlimy się za ludzi młodych, „aby budowali życie na Skale” i polecamy ich opiece św. Stanisława Kostki,
- Msza św. w intencji Sybiraków i ich rodzin, z udziałem Szkoły Morskiej, o godz. 10.00. W nawie południowej można zobaczyć wystawę: „Sybir, deportacje obywateli polskich w głąb ZSRR (1939-1941). Rok 2004, powrót zesłańca Jerzego Lewickiego po latach”
– święto patronalne Parafii oo. Franciszkanów (10.00) i w Ustroniu Morskim (10.30)
- spotkanie Rodziny Radia Maryja o 16.30: modlitwa różańcowa, Msza św. i Nieszpory
- Nieszpory świąteczne o 18.00
- taca przeznaczona jest na Sanktuarium diecezjalne w Skrzatuszu

2. Nabożeństwa
- adoracja Najświętszego Sakramentu - codziennie po Mszy św. o 17.00
- Nieszpory Świąteczne w niedziele o 18.00
- Nowenna do Matki Bożej w środę o 18.30
- Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00 (adoracja od 14.45)
- Spowiedź 15 minut przed Mszą św. - Penitencjarz spowiada w tygodniu: 16.30 - 17.30

3. W tym tygodniu
- Odnowa w Duchu Świętym spotyka się we wtorek po Mszy św. o 17.00 (sala św. Rodziny)
- zelatorów żywego różańca i ich zastępców zapraszamy na Mszę św. w środę o 17.00 i na spotkanie w domu parafialnym
- dekanalny kurs przedmałżeński w środę o 19.00 (sala św. Rodziny)
- w czwartek przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i Polski
- młodzież udaje się do Skrzatusza w sobotę. Zapisy i informacje u katechetów.

4. W przyszłą niedzielę
wyjeżdżamy dwoma autokarami na diecezjalną pielgrzymkę do Skrzatusza. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii. Wyjazd o  godz. 7.00 rano;
- podamy też terminy katechezy ogólnej dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych, starszych i III klas gimnazjum. Zaproszenie poniżej.

5. I Komunia św.
odbędzie się 10 maja - SP8 (s. Maksymiliana),  17 maja - SP4 (s. Marianna), 24 maja - SP3 (s. Paulina). Przypominamy, że w naszej diecezji, mimo uczęszczania do różnych szkół, dzieci przygotowują się i przystępują do I Komunii św. we własnej parafii. Zapisy dzieci, z naszej parafii, które uczęszczają do innych szkół niż 3, 4 i 8: Rodzice wybierają dogodny termin i zgłaszają w kancelarii. Rodziców i Opiekunów zapraszamy na Mszę św. i spotkanie 24 września (środa) na godz. 19.00.

6. Siostra M. Teresa (Emilia) Pechman,
nasza parafianka, 5 października w Słupsku - podczas Mszy św. o godz. 10.00, złoży czasowe śluby zakonne w klasztorze Sióstr Klarysek od wieczystej adoracji. Zapisy na wspólny wyjazd autokarem (5.10 – godz. 7.00) w zakrystii i w biurze.

7. Zwiedzanie bazyliki
odbywa się według programu podanego przy wejściach, - taras widokowy czynny: w tygodniu 10.30-16.00, w niedziele 14.00 – 15.30, - wystawy: „Biskup Ignacy Jeż” i „Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu” (w tygodniu na emporze północnej) oraz „Historia i zabytki bazyliki kołobrzeskiej” i „Sybir, powrót zesłańca” (nawa południowa)

8. W Gościu Niedzielnym
Krzyż Chrystusa więcej niż znak. Skrzatuskie świętowanie i film z koronacji cudownej piety oraz płyta z drugą częścią „Dzienniczka” św. Faustyny.

9. Dzisiaj
w drugą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbieramy ofiary na remont bazyliki. Dziękujemy za życzliwość, za ofiary wpłacane na konto parafii i pomoc w zbiórce. Do spłacenia witraży pozostaje 18120 zł.

Parafianom i Gościom
dziękujemy za wspólną modlitwę. Udającym się w podróż życzymy opieki św. Krzysztofa.

Do wieczności odeszli: +Maria Barszczak, l. 88, +Józefa Rosa, l. 95, + Edward Olszewski, l. 86. Wieczny odpoczynek, racz im  dać Panie.

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz

 

Zaproszenie
 do udziału w pielgrzymce diecezjalnej
 do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu

Siostry i Bracia!
Sanktuarium w Skrzatuszu to święte miejsce naszej diecezji, w którym Maryja trzymająca i przekazująca nam Jezusa, mówi o największej miłości Boga, którą On obdarowuje każdego bez wyjątku człowieka. Skrzatuska Pieta jest niezwykle wyrazistym i przejmującym znakiem miłości Jezusa ukrzyżowanego, miłości miłosiernej, uwalniającej od grzechu i wszelkiego zła, przywracającej nam godność i piękno.
Maryja trzymająca w swoich ramionach Jezusa odsłania nam również niezwykłą wielkość człowieka, który pozwolił Bogu być obecnym w całym jego życiu. Od jej „fiat“ - przez życie i krzyż Jezusa, aż po zmartwychwstanie i obdarowanie Duchem Świętym - Maryja trwa wiernie przy Jezusie i Jego uczniach.
Pielgrzymka naszej Diecezji i udział w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium, to obecność w miejscu, w którym miłość Jezusa i Maryi jest wręcz dotykalna. Od XVI wieku Sanktuarium jest miejscem cudów przemiany człowieka, jego  odradzania się mocą otrzymywanych łask, miejscem nawróceń i uzdrawiania ludzkich serc.
Zapraszam  do tego niezwykłego Sanktuarium, które odnowione oczarowuje teraz na nowo swoim pięknem i pomaga w najgłębszych duchowych przeżyciach. Jest w tym dziele odnowienia świątyni i budowy Domu Pielgrzyma wiele modlitw i ofiar materialnych wielu diecezjan, za które dzisiaj chcę Wam wszystkim z całego serca podziękować!
Kochani Diecezjanie, podarujcie Bogu i Maryi jeden pielgrzymi dzień, abyśmy mogli przeżyć wspaniałą wspólnotę wiary, razem ucieszyć się odnowionym Sanktuarium i by Bóg mógł was obdarować obfitością swoich łask.

Zapraszam na sobotę 20 września, od godz. 13.00 naszą wspaniałą młodzież, dającą tak piękne świadectwo wiary i radosnej wspólnoty młodego Kościoła.
W niedzielę 21 września o godz. 10.00 rozpoczniemy nasze diecezjalne uroczystości programem słowno-muzycznym „Madonny Pomorza”, adoracją Najświętszego Sakramentu a o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia.

Wszystkim diecezjanom, a szczególnie wybierającym się w drogę pielgrzymom z serca błogosławię.

Wasz biskup
+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

  • BAZYLIKA MARIACKA W KOŁOBRZEGU

www.bazylika.kolobrzeg.pl - Joomla