30.08.2016.
 
Start arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
Start
Grupy
Kontakt
Duszpasterze
Siostry Felicjanki
Ogłoszenia duszpasterskie
Historia
Sakramenty
Kurs przedmałżeński
Kościół w Budzistowie
Parafia Mariacka
Kościół lokalny
Projekt UE

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Mariacka 5
78-100 Kołobrzeg
tel. 0-94 35 261 50

Niedziele i Święta
7:00
8:30
10:00 (suma)
11:30 (dzieci)
13:00
16:00 (lipiec i sierpień)
17:00
19:00
20:00 (lipiec i sierpień)

Dni powszednie
7:00
8:00
17:00
19:00

BIURO PARAFIALNE

czynne
od poniedziałku do piątku:

9:30 - 12:00
15:00 - 17:00
w soboty:
10:00 - 12:00

oprócz uroczystości kościelnych
oraz świąt nakazanych

Ogłoszenia 2016 Email
XXII Niedziela Zwykła
28. 08. 2016 r.

„Brama Miłosierdzia”
, przez którą wchodzimy do naszej świątyni, otwiera możliwość uzyskania odpustu zupełnego od kary doczesnej za swoje grzechy lub ofiarowania go za dusze wiernych zmarłych. Odpust zupełny można zyskać tylko raz dziennie pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, choćby lekkiego).

Pamiętamy, że w kościele, także podczas zwiedzania, obowiązuje stosowny strój (zakryte ramiona, długie spodnie) i odpowiednie zachowanie. Zwiedzanie bazyliki odbywa się tylko w wyznaczonym czasie i zgodnie z zasadami podanymi przy wejściu do świątyni. Nie zwiedzamy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu czyli codziennie po Mszy św. o 17.00.

Zapraszamy na Nabożeństwa
*Adoracja Najświętszego Sakramentu - codziennie po Mszy św. o 17.00
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę o 18.30
*Godzina Miłosierdzia - w piątek o 15.00
*Spowiedź - kwadrans przed każdą Mszą św.

Dzisiaj
*witamy w naszej parafii s. Manuelę (kancelistka), s. Olgę (katechetka), s. Zacharię (katechetka) i ks. Arkadiusza (wikariusz)
*po Mszach św. - kwesta na hospicjum w Darłowie, prowadzone przez Caritas naszej diecezji - List poniżej
*kończymy sprawowanie dodatkowych Mszy św. o 16.00 i 20.00. Od przyszłej niedzieli Msza św. w Bogucinie będzie sprawowana o 8.30

W tym tygodniu
*spotkanie katechetów - w środę po Mszy św. o 17.00
*w czwartek o 16.00, przy pomniku „Poległym w walkach o Kołobrzeg” - na Placu 18 Marca, odbędą się uroczystości patriotyczne w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana
*w I czwartek miesiąca zapraszamy na modlitwę o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Komunia św. - pod dwiema postaciami (o 17.00 i 19.00)
*Spowiedź z racji I piątku miesiąca - w czwartek i piątek od 16.00
*dodatkowe Nabożeństwa - w piątek i w sobotę po Mszy św. o 7.00
*w sobotę: odwiedziny chorych i starszych; nauka przed chrztem o 18.00

Ks. Prałat Tadeusz Wilk, oprócz posługi Spowiednika /Penitencjarza/ w konkatedrze, od 1. września będzie pełnił dodatkowo funkcję kapelana Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.

W przyszła niedzielę
*Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o 11.30
*Spotkanie i Msza św. Żywego Różańca ze zmianą tajemnic o 17.00. We wrześniu modlimy się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników szkół w nowym roku szkolnym i katechetycznym

Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę
do Skrzatusza 17 września (młodzież) i 18 września (starsi). Zapisy starszych wraz z wpłatą 35 zł. przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii. Młodzież zapisuje się u Katechetów (20 zł.).

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Czasopisma znajdują się na stoliku obok zakrystii.

Pielgrzymki
*"Śladami św. Faustyny i Bożego Miłosierdzia": od 27 września do 2 października = Toruń, Płock, Głogowiec-Świnice Warckie, Niepokalanów, Warszawa, Ostrówek, Kraków–Łagiewniki, Częstochowa, Kalisz. Koszt - 690 zł. (przejazd, 5 noclegów i wyżywienie).
*Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w Roku Miłosierdzia - od 20 do 29 października. Cena 1.100, zł + 270 Euro.  Zapisy na pielgrzymki – w biurze parafii.

Do wieczności odeszli: +Zofia Iwińska, l. 86, +Kazimierz Słomski, l. 79, +Maria Chmielewska, l. 81, +Janina Smolińska, l. 78, +Marian Kosz, l. 80, +Hanna Kozakiewicz, l. 78,+Erich Ehlemann, l. 88, +Zbigniew Ziemkiewicz, l. 76. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

 Parafianom, Kuracjuszom, Turystom oraz wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Zapraszamy na Msze św. i Nabożeństwa w tygodniu. Udającym się w podróż życzymy roztropności i  opieki św. Krzysztofa.

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz
 
 
Wszystko co uczyniliście jednemu z tych moich najmniejszych, mnie uczyniliście
   
Jezus Chrystus wypowiadając te słowa skierował je do Tych którzy nie patrząc na korzyści potrafili poświęcić swój czas, spełnić pragnienia bliźniego, a nade wszystko oddali drugiemu  człowiekowi swoje serce. Jezus patrząc na swoich naśladowców mówił „ dla mnie to uczyniliście” ,czyli jesteście przedłużeniem moich rąk i głosicielami Miłosierdzia Bożego.
 
W diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej jest wiele miejsc gdzie Chrystus przez ludzi wielkiego serca objawia się cierpiącym biednym i potrzebującym. Są to domy i instytucje prowadzone i rozwijane przez diecezjalny Caritas. Jednym z takich domów jest nasze darłowskie hospicjum. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu że wybrał naszą diecezję i ten dom aby się objawiać w ludziach ciężko chorych i konających, a przez wolontariuszy okazuje swoje niezmierzone Miłosierdzie.
 
Dom Hospicyjno-Opiekuńczy im Biskupa Czesława Domina rozpoczął swoją działalność w październiku 2011 roku. Przygotowany został do opieki  nad  22 pacjentami. Stworzyliśmy w domu miejsca które są niezbędne do podnoszenia godności i wartości człowieka. Udało się stworzyć  i wyposażyć sale rehabilitacją, 12 pokoi dla chorych w których chcemy by czuli się jak w domu, pomieszczenia pobytu dziennego, pokoje gościnne i inne miejsca niezbędne do funkcjonowania naszego domu. W 2013 roku rozszerzyliśmy działalność o hospicjum domowe żeby móc docierać z pomocą do domów pacjentów dotkniętych ciężkimi chorobami.  
 
W hospicjum staramy się wprowadzić prawdziwie rodzinną i ciepłą atmosferę. Zapewniamy profesjonalną i stałą opiekę medyczną, w tym całodobową opiekę lekarską i pielęgnacyjną, ponadto świadczymy pomoc rehabilitacyjną, psychologiczną i duchową. Cieszymy się bardzo z tego iż część naszego zespołu medycznego stanowią siostry zakonne ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego prowadząc naszych chorych ich rodziny przez często bardzo trudne doświadczenia związane z chorobą i śmiercią, nieodłącznym elementem życia człowieka.
 
Chcielibyśmy nadal pomagać naszym chorym i cierpiącym, pokonywać z nimi trudności wynikające z ich ograniczeń spowodowanych chorobą. Jednak nie zawsze jest to w pełni możliwe i pewne gdyż spotykamy się z wieloma trudnościami zwłaszcza finansowymi. Narodowy Fundusz Zdrowa nie jest w stanie zapewnić nam wystarczających środków finansowych na utrzymanie naszego hospicjum.
 
Dlatego często prosimy ludzi i instytucje o wielkim i otwartym sercu na człowieka chorego i jego potrzeby aby wspomogli nas i ludzi mieszkających w naszym domu.
 
Z pamięcią modlitewną: Personel wraz z pacjentami


 
następny artykuł »

  • BAZYLIKA MARIACKA W KOŁOBRZEGU

www.bazylika.kolobrzeg.pl - Joomla