09.12.2016.
 
Start arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
Start
Grupy
Kontakt
Duszpasterze
Siostry Felicjanki
Ogłoszenia duszpasterskie
Historia
Sakramenty
Kurs przedmałżeński
Kościół w Budzistowie
Parafia Mariacka
Kościół lokalny
Projekt UE

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Mariacka 5
78-100 Kołobrzeg
tel. 0-94 35 261 50

Niedziele i Święta
7:00
8:30
10:00 (suma)
11:30 (dzieci)
13:00
16:00 (lipiec i sierpień)
17:00
19:00
20:00 (lipiec i sierpień)

Dni powszednie
7:00
8:00
17:00
19:00

BIURO PARAFIALNE

czynne
od poniedziałku do piątku:

9:30 - 12:00
15:00 - 17:00
w soboty:
10:00 - 12:00

oprócz uroczystości kościelnych
oraz świąt nakazanych

Ogłoszenia 2016 Email
II Niedziela Adwentu
04. 12. 2016 r.
 
Dzisiaj
*wspominamy św. Barbarę i modlimy się za górników i ich rodziny o 10.00
*Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z 3 klas gimnazjum o 13.00 i spotkanie
*Msza św. Żywego Różańca i wymiana tajemnic o 17.00 - modlimy się za rodziny
*zbiórka ofiar na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie
*odbywa się rejestracja (Urząd Miasta) potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili i Innych”. Zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa. Szczegółowe informacje - w gablotach i na stronie parafii. http://bazylika.kolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=659 

Zapraszamy na Msze św. roratnie – przynosimy lampiony
    6.45 starsi
    17.00 dzieci i młodzież (pn-pt)
        Msze św. (dni powszednie) -  6.45 (Roraty)  ---  17.00 (Roraty)  19.00
        W adwencie (w dni powszednie) nie ma Mszy św. o 8.00
        wspólne modlitwy poranne w kościele - o 6.30

Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III – w poniedziałek o 19.00

We wtorek, 6 XII
*św. Mikołaja Biskupa, który zasłynął z wielkiej dobroci dla potrzebujących. Naśladować św. Mikołaja, to być chrześcijaninem i wypełniać przykazanie miłości bliźniego.

W środę, 7 XII
*w Seminarium Duchownym w Koszalinie, kleryk Jan Wojtczak, nasz parafianin, przywdzieje strój duchowny. Modlimy się za Janka, za kleryków Huberta i Sebastiana i o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.

Czwartek, 8 XII
*Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
*Msze św.:  6.45   ---  17.00  19.00
*Godzina Łaski – Nabożeństwo o 12.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia - w samo południe - Maryja w objawieniach obiecuje przychylić nam Nieba i wyprosić u Boga to, czego nam najbardziej potrzeba. Ta jednogodzinna modlitewna mobilizacja gwarantuje, że niektórzy z nas dostąpią uzdrowienia, wyrwą się z nałogu, przestaną być niewolnikami grzechu. Jedni doznają i innych łask, drudzy wyproszą je dla swoich bliskich.
*w małym kościele o 18.00 - Święto Patronalne ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Młodzież i starszych,
wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Adwentowe Czuwanie Młodych, które odbędzie się w bazylice w najbliższy piątek o 20.00. Przybędzie młodzież z duszpasterzami z okolic Kołobrzegu. W modlitwie, której będzie przewodniczył biskup Krzysztof Włodarczyk, wspomoże nas Diakonia Muzyczna.

W sobotę
*o 15 00, w domu sióstr felicjanek - spotkanie Rodziny Felicjańskiej. W programie:  Msza św., adoracja Pana Jezusa i wspólne spotkanie

Za tydzień
*rozpoczniemy rekolekcje, które poprowadzi ks. Henryk Tomke, proboszcz z Toporzyka
*poświęcenie medalików dzieci klas III podczas Mszy św. o 11.30
*w drugą niedzielę miesiąca - zbiórka na remont bazyliki. Obecnie trwa remont nawy bocznej. Na czas remontu (także w niedzielę) drzwi od ul. Armii krajowej są zamknięte.

Adoracja Najświętszego Sakramentu  *codziennie po Mszy św. o 17.00
*Spowiedź - kwadrans przed każdą Mszą św.
*Nabożeństwo adwentowe i adoracja Najświętszego Sakramentu - w niedzielę o 18.00
*Nowenna do Matki Bożej - w środę o 18.30
*Godzina Miłosierdzia - w piątek o 15.00 (adoracja od 14.45)

Opłatki wigilijne,
świece Caritas i kartki świąteczne – dzisiaj przy wyjściu a w tygodniu pod wieżą: od 10.00 do 16.00. Nie roznosimy opłatków do domów. Caritas, przy ołtarzu Matki Bożej, zbiera żywność na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

Spotkanie Przedświąteczne mieszkańców i gości naszego Miasta - za dwa tygodnie o 17.00 - na placu przed ratuszem

Wigilia dla Samotnych – Hala Milenium, 24 grudnia o 15.00 – wstęp wolny

Zachęcamy do nabywania i czytania Czasopism, które znajdują się koło zakrystii. W gościu Niedzielnym - miał 15 lat, gdy zmarł. Był komputerowym geniuszem i głęboko wierzącym młodzieńcem. Być może zostanie ogłoszony patronem informatyków.

Do wieczności odeszli: +Mathias Rutten, l. 73, +Edward Madej, l. 69, +Mieczysław Stańczak, l. 83, +Henryk Lebowski, l. 82, +Małgorzata Polakowska, l. 90, +Krzysztof Maciejewski, l. 57. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

Modlitwa za diecezję:

„Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. W nim Ciebie wyznajemy i uwielbiamy. Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. Maryjo, nasza Skrzatuska Pani, święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen”.

Mszę św. kończymy wspólnym śpiewem. Nie wychodzimy przed zakończeniem Pieśni

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz
 
następny artykuł »

  • BAZYLIKA MARIACKA W KOŁOBRZEGU

www.bazylika.kolobrzeg.pl - Joomla